Fotelik samochodowy to w większości przypadków element, którego rodzice używają na co dzień . Oczywiście w zależności od tego jak wiele podróżujemy i przemieszczamy się każdego dnia. Jednak sprzęty tak powszechne i codzienne w naszym życiu zwykle obrastają w różne ciekawe i użyteczne gadżety i akcesoria, które poprawiają komfort korzystania z nich, podnoszą funkcjonalność lub zwyczajnie nam się podobają. Podobnie sprawa wygląda w przypadku fotelików samochodowych.

Akcesoria do fotelików samochodowych

  • Wkładka do fotelika samochodowego – można tu mówić o różnych rodzajach. Początkowo stosować będziemy wkładki dla noworodka, które umożliwią zapewnienie stabilności i bezpieczeństwa dziecku. Później można wykorzystać miękką podkładkę, która zwiększy dziecku komfort podróżowania.
  • Osłony na pasy bezpieczeństwa – zdarza się, że pasy uwierają malucha i są mało komfortowe, ten kłopot można rozwiązać wykorzystując miękkie nakładki na pasy.
  • Śpiworek do fotelika – to rozwiązanie wykorzystuje się niemal wyłączenie w przypadku najmniejszych fotelików dla najmłodszych. Posiadają one specjalne otwory w odpowiednich miejscach, na pasy, dzięki czemu dziecko można łatwo włożyć i wyjąć, zawsze jest mu ciepło i wygodnie, a śpiwór nie przesuwa się podobnie jak koc.
  • Zabawki – niektóre pałąki i zabawki z łatwością zamontujemy w zasięgu dziecka nad fotelikiem. Umili i ułatwi to wspólne podróżowanie.
  • Lusterko – może nie całkowicie jest to gadżet do fotelika ale na pewno związany z podróżowaniem. Jeśli dziecko jedzie na tylnym siedzeniu to rodzic prowadząc auto nie może się do niego odwrócić. Odpowiednio zamontowane z przodu specjalne lusterko pozwala na obserwowanie dziecka w bezpieczny sposób.
  • Stolik na fotelik – przy większych dzieciach i kolejnym stopniu fotelika sprawdzi się stolik montowany na fotelik. Dzięki niemu dziecko zyska możliwość zabawy, rysowania czy jedzenia w czasie podróży w wygodny sposób.
  • Tablet na zagłówku – moim zdaniem starszakowi lepiej podłączyć do niego słuchawki i włączyć bajkę. Wówczas podróż minie szybko i komfortowo.
  • Adaptery do wózka – już w czasie zakupu fotelika warto zwrócić uwagę na możliwość jego umieszczenia na specjalnych adapterach i zamontowania na kołach naszego wózka. To bardzo praktyczne rozwiązanie, wygodne dla każdej mamy, które może zaoszczędzić sporo czasu oraz nerwów.
  • Ochraniacz na fotelik samochodowy – można również zakupić ochraniacz na dolną cześć fotelika samochodowego dzięki czemu kopanie nóżkami nie spowoduje szkód w jego materiale, a po zakończeniu użytkowania będziemy mogli go odsprzedać.