Zakup wózka dziecięcego to spore wyzwanie, wymagające czasu, cierpliwości, dobrego przygotowania oraz stanowczości, jednak gdy już uda nam się wybrać satysfakcjonujący model, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Co kupić na sam początek?

Torba do wózka i parasolka

Jednym z najistotniejszych akcesoriów dedykowanych wózkom dziecięcym jest torba do wózka. Wiele modeli oferowanych przez sklepy internetowe i stacjonarne posiada funkcjonalną przestrzeń wewnętrzną, podzieloną na praktyczne kieszenie i przegrody, ułatwiające zachowanie porządku oraz prawidłową organizację i przechowywanie wszystkich potrzebnych podczas spacerów rzeczy. Torby dostępne są w wielu interesujących wersjach kolorystycznych i wyróżniają się z ciekawym wzornictwem, więc z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako damska torebka.

Parasolka to kolejny niezwykle istotny, dodatkowy element wyposażenia wózka dziecięcego. Doskonale osłania przed słońcem, wiatrem oraz deszczem, które mimo znajomości prognozy pogody, mogą zaskoczyć w trakcie dłuższego spaceru lub wycieczki. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, możemy dopasowywać jej ułożenie do indywidualnych potrzeb, zapewniając dziecku komfort i ochronę przed nadmiarem promieni słonecznych czy nieprzyjemnymi podmuchami wiatru. Wygodny uchwyt pozwala na łatwe i sprawne przymocowanie do stelaża wózka i szybki demontaż.

fot. umalucha.pl

Kocyk i wkładka do wózka

Kolejnymi akcesoriami, w które warto zaopatrzyć się po zakupie wózka, są kocyk i wkładka. Sklep internetowy oferujący wózki dziecięce  to prawdziwa skarbnica funkcjonalnych i pięknych projektów. Kocyki dziecięce i wkładki powinny przede wszystkim spełniać funkcje ochronne i poprawiające komfort, ale również zachwycać estetycznym wykonaniem i ciekawymi, przyjaznymi dla dziecka wzorami i kolorami. Przed zakupem należy upewnić się, że jakość wykorzystanych do produkcji materiałów spełnia nasze oczekiwania i gwarantuje naszym pociechom bezpieczeństwo.

Wkładka do wózka jest też praktyczną ochroną przed różnego rodzaju zabrudzeniami. Znacznie łatwiej wrzucić ją do pralki i w ten sposób odświeżyć niż czyścić cały wózek. Kocyki i wkładki wykonane z bawełny i dodatkowo wzbogacone o piankę lub antyalergiczną włókninę są miękkie i przyjemne w dotyku oraz zapewniają maluszkom spokojny sen. Oprócz proponowanych akcesoriów, można pozwolić sobie również na specjalne rękawiczki do wózków, moskitiery, folie ochronne i lusterka. Wszystko zależy oczywiście od potrzeb i możliwości finansowych, jednak naszym zdaniem torba, parasolka, kocyk i wkładka do wózka to dodatkowe elementy wyposażenia, wprost idealne na pierwsze spacery i wspólne poznawanie otaczającego świata.