Na rynku dostępna jest cała gama najróżniejszych laktatorów ręcznych. Zasada ich funkcjonowania opiera się na działaniu pompki. Stożkowaty element przykłada się do piersi, a następnie za pomocą gumowego elementu w kształcie gruszki pompujemy wydobywając pokarm z piersi do zamontowanej poniżej butelki. W tych z wyższej półki gruszka zastąpiona jest np. kawałkiem plastiku który pulsacyjnie naciskamy.

Kupić laktator ręczny

Z pewnością nie jest to zadanie łatwe, bo przecież większość z nas się na nich zwyczajnie nie zna. Warto jednak poszukać opinii i wybrać najlepszy model dla siebie. Radzę nie wybierać tych całkowicie najtańszych. U mnie w takim wypadku ssanie było bardzo słabe i nie było możliwości odessania pokarmu- leciały jedynie krople więc o nakarmieniu dziecka nie było mowy.

Lepsze laktatory ręczne dzięki wytwarzaniu próżni i ssaniu są w stanie odciągać pokarm w sposób zbliżony do elektrycznych. Jednak i tego trzeba się nauczyć. Do sklepu wybierz się dwa razy najpierw znajdź interesujące cie modle a następnie sprawdź opnie na ich temat i wróć do sklepu.