Nianie elektroniczne to dość istotny gadżet jeśli dziecko śpi w innym pokoju niż rodzice. Wówczas zawsze usłyszymy jak się obudzi. Urządzenie działa jak krótkofalówka, która przekazuje dźwięki z jednego pokoju do drugiego. W ten sposób jeśli dziecko ma zamknięte drzwi, nie musimy ciągle ich otwierać aby zajrzeć do malucha, jednocześnie ryzykując obudzenie.

Nianie elektroniczne

Na rynku dostępne są nianie elektroniczne najróżniejszych firm. Większość działa na baterię, czasem podłącza się je do kontaktu. Mogą być samodzielne lub wbudowane w inne urządzenia takie jak np. monitory oddechu czy wyposażone dodatkowo w kamery, przekazujące obraz do urządzenia mobilnego. Wszystko to znak postępu.

Wykorzystanie niani elektronicznej

Spotkałam się z sytuacją, że znajomi w dwupoziomowym mieszkaniu kładli dziecko spać na piętrze i schodzili na dół z nianią elektroniczną. Gdy usłyszeli w niej płacz dziecka biegli na górę a dziecko spało. Co się działo? Okazało się że sąsiedzi mieli identyczne urządzenie i było słychać ich dziecko. Gdy natomiast byłam z synem w małym mieszkaniu płacz dziecka słyszałam podwójnie w niani i normalnie i uważam że była niepotrzebna. Z kolei na pewno świetnie sprawdzi się w domku lub większym mieszkaniu, gdzie bez niej ciężko byłoby nam usłyszeć malucha.