Zima to okres, w którym pielęgnacja twarzy powinna odbywać się na innych zasadach – wszystko w celu zapewnienia właściwej ochrony cerze. Dotyczy to także demakijażu – powinien być on łagodniejszy niż ten stosowany latem. Nie może on niszczyć warstwy hydrolipidowej, ale jednocześnie musi dokładnie usuwać makijaż i jego resztki. Taki poziom pielęgnacji może zapewnić płyn micelarny, na przykład proponowany przez Garnier płyn micelarny 3w1.

Jak działa płyn micelarny?

W składzie tego kosmetyku dominują micele – mikroskopijne cząsteczki o kolistym kształcie i specyficznej budowie. Są one odpowiedzialne za pochłanianie zanieczyszczeń, znajdujących się na cerze – czy są to resztki makijażu, czy nadmiar sebum, czy cokolwiek, co znalazło się w ciągu dnia na twarzy. Istotą specyfiku, jakim jest płyn micelarny, jest jednak sposób jego działania – przyciąga on zanieczyszczenia niczym magnes, bez konieczności tarcia. Dzięki demakijażowi przy jego wykorzystaniu bariera lipidowa skóry pozostaje nienaruszona. Co więcej, płyn micelarny jednocześnie dokładnie myje, odświeża i nawilża skórę, a także zamyka pory i redukuje ryzyko pojawienia się wyprysków.

Jak robić demakijaż przy wykorzystaniu płynu micelarnego?

Zmywanie makijażu przy użyciu tego kosmetyku powinno się zacząć od oczu. Należy położyć dwa nasączone nim waciki na powiekach, a następnie, po odczekaniu kilku sekund, wykonać pionowe ruchy na rzęsach, oczyszczając je od góry do dołu. Warto pamiętać, by starać się nie wykonywać ruchów okrężnych – pozwoli to uniknąć sklejenia się powiek. Waciki należy następnie przesunąć w kierunku zewnętrznych kącików oczu. Ten ruch powinno się wykonywać do momentu, aż usunie się wszystkie zanieczyszczenia z powiek i rzęs. Jeżeli mimo tego maskara nie będzie chciała zejść, można się wspomóc patyczkiem higienicznym nasączonym płynem micelarnym. Kolejny etap to wykonywanie ruchów od szyi w kierunku policzków, a także od nosa do uszu. Szczególną uwagę należy zwrócić na tak zwaną strefę T, czyli czoło, nos, usta i brodę.

Czym wyróżnia się płyn micelarny 3w1 od Garnier?

Płyny micelarne proponowane przez Garnier to idealne produkty, by błyskawicznie i skutecznie oczyścić twarz z makijażu i innych zanieczyszczeń. Co więcej, marka ma w swojej ofercie kosmetyk przeznaczony do każdego typu cery – w związku z tym każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dodatkowo, płyn micelarny 3w1 nie musi być spłukiwany, co jest równoznaczne z tym, ze skóra nie jest poddawana działaniu twardej wody.

W ofercie producenta znajduje się płyn micelarny 3w1 przeznaczony do skóry wrażliwej, który poza oczyszczeniem i demakijażem także ją zmatuje. Do dyspozycji jest także kosmetyk przeznaczony do cery normalnej i mieszanej, który pozwoli uniknąć jej wysuszania. Garnier oferuje także broń ciężkiego kalibru – płyn micelarny z olejkiem arganowym, dzięki któremu możliwe jest usunięcie nawet wodoodpornego makijażu. Co więcej, może być on stosowany do każdego typu skóry.

Płyn micelarny do doskonała alternatywa dla wieloetapowego demakijażu. Warto przyjrzeć mu się bliżej, zwłaszcza w zimowe mrozy.