Ciąża to dla każdej kobiety okres dość wymagający. Ok, zgodzę się, że są panie, które nie doświadczają, żadnych negatywnych objawów tego stanu i czas, gdy noszą dziecko jest dla nich wyjątkowy i wspaniały. Ja osobiście byłam wściekła jak osa, jak słyszałam, że ciąża to nie choroba. U mnie była chorobą i to wyczerpującą, za każdym razem z każdym kolejnym dniem. Dzięki temu odkryłam jednak szereg gadżetów, które pomogą spokojnie, bezpiecznie i wygodnie przejść choć przez niektóre z nich.

  1. Wielka poducha rogal – nazywa się ją różnie. Świetnie sprawdzają się do spania dla kobiet w ciąży, umożliwiając odciążenie kręgosłupa i uniknięcie dotkliwych bólów. Gdy dziecko przyjdzie na świat poducha pomoże nam w łatwiejszym i wygodniejszym karmieniu, bo dziecko będzie na niej leżeć a my swobodnie obok. Jednak to nie koniec jej zastosowań, może również działać jako ”koło” , w tym wypadku nieco ucięte do nauki siadania dla starszego dziecka.
  2. Adapter do pasów bezpieczeństwa w samochodzie – niektóre osoby uważają go za coś obowiązkowego. Oczywiście prawo zezwala kobietom w widocznej ciąży na podróżowanie bez pasów, jednak z pewnością nie jest to bezpieczne. Pamiętaj, że wypadek może spowodować ktoś inny. Adaptery te zostały zaprojektowane w sposób przyjazny dla ciężarnych. Zdejmują ucisk z dolnej tak wrażliwej części brzucha i zapewniają bezpieczeństwo zarówno kobietom jak i nienarodzonym jeszcze pasażerom. Polecam zakup tego artykułu w szczególności paniom, które zdają sobie sprawę, że w czasie ciąży spędzą sporo czasu w samochodzie.
  3. Ciążowe aplikacje – smartfony ma już niemal każdy, wiec ściągnięcie takiej aplikacji może pomóc ciekawie przejść przez cały okres ciąży. Po pierwsze gdy ktoś spyta, który to tydzień będziemy mogły precyzyjnie określić co do dnia bez liczenia, po drugie regularnie będziemy otrzymywać przydatne informacje o samej ciąży, badaniach i rozwoju dziecka w danym okresie a dodatkowo będziesz widziała ile dni pozostało do terminu porodu.
  4. Przedłużki, powiększacze do biustonoszy – nawet jeśli rozmiar miseczki się nie powiększa, to z pewnością choć odrobinę, przynajmniej większość z nas powiększa się w obwodzie, można dokupić specjalne przedłużki, które umożliwiają rozszerzenie stanika na pewien czas bez konieczności jego wymiany.
  5. Leginsy ciążowe – dla mnie super sprawa, ukrywają co trzeba, łatwo się zakładają, nic nie ciśnie, nic nie boli. Dodatkowo są niedrogie, wiec ich zakup na okres ciąży nie będzie dużym wydatkiem i możemy zaopatrzyć się w takie o rożnej długości w zależności od pory roku w jakiej chodzimy w ciąży. Do tego tunika i jesteśmy wygonie ubrane.
  6. Pończochy uciskowe, antyżylakowe – ta kwestia nie dotyczy wszystkich kobiet, a czasem pojawia się dopiero przy którejś kolejnej ciąży, jednak jeśli tylko zauważymy, że coś zaczyna się dziać warto zainwestować w ten wynalazek i nie pozwolić im się rozwinąć.
  7. Niewielki plecak – dźwigać niewolno, ale jak idziesz na spacer, szczególnie gdy jest ciepło dobrze mieć przy sobie wodę i jakiś słodki batonik, a nosić ich w rękach z pewnością nie chcesz, torebka będzie dodatkowym dyskomfortem dla kręgosłupa więc lepiej choć w tej kwestii zdecydować się na lepsze dla zdrowia rozwiązanie czyli plecak, może być modny i niewielki. Dlaczego batonik? Kiedyś w ciąży wyszłam na długi spacer, wzięłam wodę ale było ciepło i szybko wypiłam. Dobrze się czułam wiec szlam, ale nie wzięłam nawet portfela, do domu z trudem wróciłam było mi tak słabo, odruchowo zaczęłam jeść dżem i cukier, po chwili poczułam się lepiej, ale taki awaryjny batonik bardzo by mi pomógł w tamtej chwili.
  8. Aplikacja na telefon – od pewnego czasu mówi się o aplikacji, która pozwala ratownikom medycznym uzyskać informacje takie jak imię, nazwisko, pesel czy historia choroby oraz dane kontaktowe do najbliższych nawet bez odblokowywania naszego telefonu. W ciąży bywa różnie możemy zasłabnąć, a w ten sposób ratownik dowie się, że jesteśmy w ciąży, na jakim etapie i kogo powiadomić, że trafiłyśmy do szpitala.