Wielkimi krokami zbliża się czas wyjazdów na ferie. Dla wielu dzieci mogą być to pierwsze wakacje zimowe bez rodziców. Jak uchronić dziecko przed niebezpieczeństwami? Można dyskretnie je śledzić. Podpowiemy, jakich urządzeń detektywistycznych można użyć w tym celu.

Lokalizator osób

Podstawowym urządzeniem, po które możemy sięgnąć jest sprzęt lokalizujący. Jeśli chcemy otoczyć opieką młodsze dziecko, to warto sięgnąć po lokalizator GPS ukryty w maskotce dla dziecka. Urządzenie jest zakamuflowane i daje nam wiele możliwości. Poza ustaleniem, gdzie znajduje się dziecko (lokalizacja do 5 metrów), możemy jeszcze dokonać nasłuchu otoczenia, w jakim znajduje się nasza pociecha. Raporty są wysyłane na telefon komórkowy lub skrzynkę e-mail.

Dla starszego dziecka lub nastolatka bardziej trafnym urządzeniem będzie lokalizator w zegarku na rękę, który kosztuje około 600 złotych. Dlaczego będzie lepszym rozwiązaniem? Ponieważ pełni również funkcję smartwatcha – zostanie więc szybciej zaakceptowany niż inne propozycje. A tu również będziemy mogli przeprowadzić nasłuch otoczenia.

Przy aktywnie działającym GPS-ie, lokalizator może pracować do 4 dni. Będzie w tym czasie generował 10 raportów dziennie. W każdej chwili możemy otrzymać też informację o aktualnym położeniu – wystarczy wysłać komendę SMS-em.

Jak widać, lokalizatory GPS to skuteczny sposób, by czuwać nad bezpieczeństwem dziecka podczas zimowych ferii. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasza pociecha będzie zabierać ze sobą kupiony przez nas sprzęt, to należy ją wcześniej na to uczulić. Warto oczywiście zaznaczyć, że do samego dziecka mamy zaufanie, ale mogą się zdarzyć różne nieprzewidywalne sytuacje i dobrze, żeby zawsze mogło czuć się bezpieczne.

Kolejny sposób: monitorowanie smartfona

W zasadzie większość dzieci w wieku szkolnym ma już smartfona. Można to wykorzystać właśnie podczas wyjazdu na obóz narciarski. Program szpiegujący udostępnia nam wszystkie informacje: od wysyłanych wiadomości po zrobione zdjęcia.

Na telefonie dziecka możemy zainstalować na przykład program SpyPhone. Cena programu będzie zależna od tego, na jaki czas będziemy wykupywać dostęp do aplikacji oraz oprogramowania telefonu. Inne wersje aplikacji są przeznaczone dla Androidów, a inne pod system iOS. Należy o tym pamiętać przed zakupem.

A jakie możliwości konkretnie daje nam program szpiegujący? Możemy rejestrować wszystkie połączenia wykonane z telefonu oraz wysłane wiadomości, nasłuchiwać otoczenie, sprawdzać listę kontaktów, kontrolować położenie GPS, sprawdzać zdjęcia wykonane przez aparat smartfonu. Będziemy zatem mieć dostęp do wszystkich istotnych informacji.

Dlaczego SpyPhone jest tak dobrym rozwiązaniem? Ponieważ w przeciwieństwie do innych gadżetów, telefon zabierany jest niemal wszędzie. Nie ma więc obaw, że dziecko pójdzie na stok bez smartfonu. Dzięki temu, mamy większą pewność, że uchronimy naszą pociechę przed niebezpieczeństwem. A jeśli zdarzy się coś złego, to będziemy mogli szybko zareagować i też pomóc służbom ratowniczym – np. dzięki podaniu położenia dziecka.

Tutaj też uzyskujemy dodatkową wiedzę o tym, w jakie towarzystwo wpada nasza pociecha oraz jakie są ich zabawy. W najgorszym przypadku będziemy mogli interweniować i przerwać wyjazd.

Wyjazd na ferie – przygotowania

Na koniec chcielibyśmy zaznaczyć, że przygotowanie do wyjazdu powinniśmy zacząć o wiele wcześniej. Zwłaszcza, jeśli chodzi o uświadamianie dziecku ewentualnych zagrożeń i sposobów im zapobiegania. Warto wtedy też podkreślić, że nasza pociecha zawsze może zwrócić się o pomoc do opiekunów lub do nas.

Jeśli chcemy zabezpieczyć dziecko za pomocą gadżetów szpiegowskich, to warto zajrzeć na stronę https://www.alfatronik.com.pl/. W tym sklepie detektywistycznym znajdziemy wszystkie sprzęty, eksperci też odpowiedzą na wszystkie nasze pytania.