Coraz krótsze dni, a dłuższe noce – jesień przywitała nas w tym roku niską temperaturą i mrokiem już po godzinie 16:00. Aby mieć pewność, że zarówno nam, jak i naszej rodzinie nic nie grozi, należy wyposażyć się w jedną z najbardziej przydatnych rzeczy nie tylko o tej porze roku – gadżety odblaskowe. Przeczytaj tekst i dowiedz się, dlaczego warto je nosić!

Do czego służą gadżety odblaskowe?

Gadżety odblaskowe to inwestycja, która jest nam potrzebna z kilku względów. Po pierwsze zwiększa nasze bezpieczeństwo – dzięki odblaskom jesteśmy o wiele lepiej widoczni na drodze, a po drugie – nieraz może uratować nam życie.

Wieczorem, zazwyczaj po zmroku, jesteśmy narażeni na wiele niebezpieczeństw. Słaba widoczność na drodze, pośpiech kierowców i nieuwaga – wszystko to możne nas wiele kosztować – zauważa specjalista z kamizelkiodblaskowe.com.pl. – Szczególnie narażone są dzieci – wracając ze szkoły muszą często pokonywać nie mały kawałek drogi, przechodzić przez wiele przejść dla pieszych. Niestety, bardzo rzadko dzieci wyposażone są w odpowiednie odblaski, które mogłyby uchronić je przed różnymi niebezpieczeństwami.

Po zmroku nasza widoczność na drodze, bez odpowiednich oznaczeń, to ok. 20-30 metrów, a więc odległość, która nie pozostawia kierowcy zbyt wielkiego pola do popisu. Zwłaszcza zimą, a także jesienią, wypadki wśród pieszych zdecydowanie wzrastają. Dzieje się tak za sprawą braku odpowiednich odblasków, które już z odległości ponad 120 metrów poinformowałyby kierowcę, że znajdujemy się na drodze.

Aby w zupełności chronić naszego malucha na co dzień, powinniśmy jak najszybciej zapewnić mu odblaski – te małe elementy odblaskowe nieraz mogą ocalić mu życie.

Jakie gadżety odblaskowe wybrać dla dziecka?

Z pewnością najbardziej popularna jest kamizelka odblaskowa dla dzieci. Umieszczona na odpowiedniej wysokości, zdecydowanie najskuteczniej chroni naszego malucha – podpowiada ekspert z kamizelkiodblaskowe.com.pl. – Jej zaletą jest także to, że możemy założyć ją na kurtkę, bluzę, czy jakiekolwiek inne ubranie, co sprawia, że mamy możliwość korzystania z niej o każdej porze roku. Jednak w szerokiej ofercie elementów odblaskowych dla dzieci kryją się również inne rozwiązania.

Alternatywą dla kamizelki są szelki odblaskowe – zdecydowanie mniejsze i lżejsze, więc nie ograniczają ruchów dziecka. Dodatkową atrakcją jest również to, że możemy na nich umieścić jego imię albo ulubioną postać z bajki, co sprawi, że maluch będzie nosił je z większą przyjemnością.

Po zmroku dobrze sprawdzają się też opaski odblaskowe, które możemy zamocować na nodze lub przyczepić do ręki. Dzięki rzepowi, za pomocą którego zapinamy opaskę, mamy możliwość regulacji zapięcia. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie wyposażenie malucha w odblaskowe zawieszki oraz naklejki, które możemy przyczepić do plecaka lub kurtki. Spośród zawieszek, jakie występują w ofercie, mamy do wyboru miękkie i twarde, więc bez problemu wybierzemy takie rozwiązanie, które okaże się najtrafniejsze dla dziecka.

Inną opcją, równie atrakcyjną co pozostałe, będzie z pewnością worek odblaskowy, wyposażony w odpowiednie oznaczenia, które jeszcze bardziej zwiększą bezpieczeństwo naszej pociechy na drodze. Wśród odblasków występują też chusty odblaskowe – można założyć je dziecku na szyję lub na głowę. Do wyboru jest aż 6 kolorów, dzięki czemu na pewno znajdziemy coś, co trafi w gust naszego malucha.

Oferta gadżetów odblaskowych dla dzieci jest szeroka, co sprawia, że możemy zdecydować, jakie elementy wybierzemy. Warto zasugerować się tu także samym maluchem – dobrze dobrane gadżety odblaskowe nie tylko będą chronić je przed niebezpieczeństwami, ale także okażą się pewnego rodzaju atrakcją, do której już od najmłodszych lat warto przyzwyczajać nasze dziecko.