Obecnie najpowszechniej stosuje się pieluchy jednorazowe. Raczej nie spotkałam się z młodą mamą, która wzorem dawnych lat i poszanowania zachowań ekologicznych poświęcałaby swój ograniczony czas i energię na pranie i gotowanie pieluch tetrowych.

Jednak jakie wybrać i gdzie kupować?

Obecnie większość marketów i drogerii posiada marki własne pieluch. Istnieje też kilka dobrze rozreklamowanych marek, które można określić jako Premium. Jednak to na jakie się zdecydujemy w dużej mierze zależy od nas. Konieczne będzie przetestowanie choć dwóch-trzech rodzajów aby wiedzieć jak się sprawdzają, czy odpowiadają nam i czy na skórze dziecka po ich zastosowaniu nie pojawiają się jakiekolwiek nieprawidłowości.

Jak kupować pieluchy?

Na pewno na sam początek konieczne będzie kupienie tych najmniejszych. Niewielkiej paczki do szpitala. Później na bieżąco będziemy widzieć że robią się za małe, w miarę jak dziecko rośnie i stopniowo wymieniać na większe. Jeśli wysyłamy po pieluchy partnera to pamiętajmy, że mają one specjalne oznaczenia, które pozwolą mu na zakup takich jak chcemy. Patrzymy również na wagę dziecka, lecz nie zawsze się to sprawdza bo przy tej samej wadze postura może być różna.

Gdzie kupujemy?

Jeśli zdecydowaliśmy się na pieluchy, które dostępne są w różnych sklepach warto wyglądać promocji i to nie tylko w tych stacjonarnych ale również internetowych i wybierać opcje najtańszego zakupu. Jeśli wybraliśmy markę własną jakiegoś marketu, dyskontu czy drogerii to również obserwujmy okresy kiedy pojawiają się na nie promocje i kupujmy nieco większą ilość, na dłuższą metę pozwoli nam to zaoszczędzić.