Gryzak przydaje się wielu dzieciom w okresie ząbkowania. Są to zabawki wypełnione płynem, w ciekawych kolorach, wzorach i kształtach aby zwracały uwagę najmłodszych. Można wkładać je do lodówki lub zamrażalnika w celu schłodzenia, wówczas gdy dziecko weźmie do buzi zimny gryzak odczuje natychmiastową ulgę.

Wybieramy gryzaki

Jeśli chcemy nabyć gryzak dla dziecka ważne jest aby wziąć pod uwagę jego dokładny wiek. Jeśli pierwsze ząbki mogą pojawić się już u 4 miesięcznego dziecka, które niedawno nauczyło się chwytać i jest stosunkowo słabe to z pewnością najlepsze będą te nieco mniejsze, z odpowiednio cienkimi miejscami aby dziecko mogło je uchwycić i zmieścić do buzi.

Zaletą takich zabawek jest, że faktycznie przynoszą ukojenie i jednocześnie dziecko czując się lepiej podczas takiej zabawy jest spokojniejsze i potrafi na jakiś czas zając się sobą. To może wydawać się okrutne jednak okres ząbkowania może być męczarnią zarówno dla dziecka jak i dla mamy, która z pewnością chętnie na chwilę spokojnie usiądzie gdy dziecko będzie masować dziąsła.