Gdy dziecko zaczyna stawiać pierwsze samodzielne kroki, przychodzi czas, aby pomyśleć o pierwszych butach i kapciach. Jednak młodzi rodzice mogą mieć problem z dokonaniem najlepszego wyboru dla swojej pociechy. Na co więc koniecznie zwrócić uwagę i co wybrać, aby było wygodne i przede wszystkim dobre dla zdrowia stóp i postawy ciała?

Pierwsze buty dla dziecka

Ważną zasadą jest odpowiednie dobranie rozmiaru zostawiając zapas od 5mm do 12mm, oraz odpowiedni kształt płaskiej elastycznej podeszwy który pasuje do kształtu stopy malucha. Kroki małego dziecka są jeszcze niestabilne, chwiejne, ale to jest naturalne i buty nie powinny stanowić dodatkowych ograniczeń dla motoryki stóp. Jeśli szukasz takich butów dziecięcych warto wybrać  Odpowiednie buty dla dzieci do nauki chodzenia i biegania. Elastyczne buty dziecięce Bosa Stópka . Dzięki temu będziemy mieć pewność, że jeśli chodzi o buty dziecięce, to zrobiliśmy dla naszej pociechy wszystko, co najlepsze dla odpowiedniego rozwoju stóp.

Kapcie do przedszkola i domu dla dziecka

Prawidłowy rozwój ruchowy dziecka na wczesnym etapie jest niezwykle ważny.  Dlatego ogromne znaczenie ma to, jakie kapcie do przedszkola wybierzemy, dziecko w nich spędza często ponad 8 godzin dziennie. Jeśli chcemy kupić również kapcie dla dzieci do domu towarto zwrócić m.in. uwagę również na to, jakie mamy podłogi, kapcie powinny być bezpieczne i się na nich nie ślizgać. Jednak równie ważne jest to, aby dziecku było w nich wygodnie podczas różnych zabaw i aktywności. Dlatego wybierz  super lekkie i wygodne kapcie dla dzieci typu barefoot z Bosej Stópki. Uwolnij Stopy swojego dziecka!  Oczywiście również kapcie do przedszkola powinny być maksymalnie wygodne, ealstyczne, płaskie i praktyczne. Koniecznie więc przeanalizuj zalety modeli dostępnych na rynku i wybierz to, co będzie zdecydowanie najlepsze dla Twojego malucha.

Wybierając buty i kapcie dla dziecka, nie tylko te pierwsze stawiaj na jakość, zwróć uwagę, czy posiadają atesty i czy są płaskie, elastyczne oraz czy stopa ma odpowiednią przestrzeń do pracy Dzięki temu możesz uniknąć problemów u dziecka w przyszłości. Podczas procesu kupna butów dziecięcych lub kapci do przedszkola, warto wybrać minimum dwa różne modele butów lub kapci aby zmniejszyć zagrożenie złego dopasowania obuwia.

Jako rodzic powinieneś również pamiętać, że szczególnie pierwsze buty dziecka powinny być kupione specjalnie dla niego. Nie zaleca się donaszania ich po innych dzieciach. Dobrze również, jeśli w miarę wcześniej u dziecka przeprowadzone zostaną badania postawy u dobrego fizjoterapeuty.