Kwestia wyboru butelki pozostaje dość indywidualna. Czasem uwarunkowana przez samo dziecko, które po prostu stwierdza, że z jakiejś pić nie będzie i mama próbuje, testuje aż znajdzie taką, która maluchowi odpowiada. Czasem mama poszukując tych najlepszych jeszcze przed porodem decyduje się na wybór konkretnej firmy i rodzaju butelek. Ale jaką butelkę wybrać?

Butelka do karmienia- jaką wybrać?

Niektóre mają właściwości antykolkowe, oznacza to z grubsza, że przepływ pokarmu jest tak opracowany przez smoczek, że dziecko nie nałyka się dużych ilości powietrza w czasie jedzenia. Różnią je także pojemności czy kształty. A moim zdaniem jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia – dostępność i powszechność. Co mam na myśli?

Otóż, dla pierwszego syna wybrałam bardzo dobre produkty pewnej skandynawskiej firmy. Problem w tym, że były one dostępne w nielicznych sklepach lub aptekach, a dodatkowo były dość kosztowne na tle innych marek. Najczęściej kupowałam zapas w sieci, ale problem pojawiał się w sytuacji zgubienia smoczka uspokajającego lub przegryzienia smoczka w butelce przy ząbkowaniu. Wtedy nie pozostawało nic innego jak jeździć i szukać.

Z pewnością dobrze jest więc wybrać markę akcesoriów dość powszechnie dostępną, którą wiemy że nabędziemy w większości przynajmniej tych dużych sklepów. Dalsza część wyboru pozostanie już w naszej gestii. Osobiście nie wybierałam żadnych specjalnych funkcji i z wyboru byłam zadowolona. Jednak z całą pewnością warto poczytać dokładne opisy poszczególnych produktów zanim się na jakiś zdecydujemy.