Drewniane łóżeczko to jeden z podstawowych elementów wyposażenia pokoju dziecięcego. Wybór jego odcieni i wzorów uzależniony jest najczęściej od naszych upodobań, gustu oraz możliwości finansowych. Jednak na co warto zwrócić uwagę kupując łóżeczko dla dziecka?

Jakie drewniane łóżeczko dla dziecka wybrać?

Łóżeczko powinno być przede wszystkim praktyczne i wygodne. W pierwszej kolejności dokonajmy dokładnych pomiarów w miejscu, gdzie ma stać i sprawdźmy czy standardowe 120×60 zmieści się bez problemu, gdyż obecnie możemy zamawiać różne rozmiary.

Kolejnym elementem jest solidność i stabilność. Jeśli istnieje taka możliwość warto przed zakupem obejrzeć łóżeczko w sklepie i upewnić się, że jest mocne. Dla starszego syna miałam takie najprostsze z samych szczebelków. Któregoś dnia jak miał około dwóch lat przyszedł do mnie rano, nie wołał, nie płakał, nie krzyczał, a co najdziwniejsze nie hałasował. Usłyszałam że się obudził bo zaczął się bawić i już miałam wstać gdy stanął obok. Okazało się że złapał za szczebelki i tak huśtał łóżeczkiem aż wyłamał ściankę.

Konsekwencją tego były solidniejsze meble przy drugim dziecku. Boczne – dłuższe ściany nadal składały się z samych szczebelków, jednak bardziej masywnych, zaś krótsze były w dużej części wykonane z płyty drewnianej. Łóżeczko było mocniejsze i nie udało mu się go zepsuć.

Kolejne elementy to możliwość wyjmowania szczebelków. Gdy dziecko podrośnie chętnie będzie samo wchodzić i wychodzić z łóżka. Jednocześnie będzie to dobrym przysposobieniem do rychłej jego wymiany.

Z mojego doświadczenia sprawdzają się również szuflady pod łóżeczkiem. Są niezwykle pojemne, dzięki czemu także praktyczne, a ich dodatkową zaletą, jest że pomagają w stabilizowaniu łóżeczka, przez co staje się ono jeszcze mocniejsze i bardziej wytrzymałe.