Już tylko miesiąc dzieli nas od Świąt Bożego Narodzenia i powoli zaczynamy myśleć o prezentach dla najbliższych, w tym również dla tych najbardziej wymagających czyli dzieci. Pragniemy dla naszych pociech jak najlepiej i chcielibyśmy, żeby prawidłowo się rozwijały, dlatego przy wyborze prezentu dla dziecka nie powinniśmy sugerować się jedynie modą, ale przede wszystkim bezpieczeństwem i rozwojem dziecka.

Dzieci patrzą na świat przez pryzmat bajek i kolorowych reklam z telewizji przez co są łatwym celem komercyjnym i najczęściej to one decydują o prezencie jaki znajdzie się pod choinką. Jeżeli jednak szukasz mądrego prezentu dla dziecka, czyli takiego, który pozytywnie wpłynie na jego rozwój sprawdź nasze propozycje.

Książki najlepszym prezentem

Książki są od dawna w ścisłej czołówce najczęściej wybieranych prezentów. Książkami obdarowujemy zarówno dzieci, rodziców jak i przyjaciół i sąsiadów.  Książki dla dzieci mają niezwykłą moc, ponieważ nie tylko rozwijają dziecięcą wyobraźnię, ale także uczą pozytywnych zachowań i przekazują wiedzę dotyczącą świata.

Dziecko, które wychowywane jest w miłości i poszanowaniu dla książek, staje się później dorosłym czytelnikiem. Rynek wydawniczy kusi dzieci i ich rodziców coraz piękniejszymi wydaniami – z kolorowymi ilustracjami, twardą oprawą i grubym papierem. Z przeczytanej książki w głowie dziecka pozostaje nie tylko opowieść, ale także wspomnienie wspaniałej książki, do którego będzie wracało w dorosłości. Sprawmy zatem, aby w ich głowach pozostały same dobre wspomnienia.

Gry planszowe dla dzieci małych i dużych

Kolejną ciekawą i niezwykle rozwijającą propozycją prezentową dla dzieci mogą być gry planszowe czy karciane. To nie tylko doskonała rozrywka, ale również możliwość spędzenia czasu z rodzicami czy przyjaciółmi grając we wciągającą grę. Gry planszowe sprawiają, że dzieci uczą się zdrowej rywalizacji, współpracy, ale także umiejętności ponoszenia porażki. To cenne lekcje, które wpływają na jego charakter.

Wśród gier planszowych możemy wybrać taką, w której dziecko będzie czuło się komfortowo, np. słowną, strategiczną, logiczną i wiele innych i dostosowaną do wieku dziecka. Grać mogą już dzieci kilkuletnie, dla których producenci przygotowali specjalne wydania gier z dużymi elementami i odpowiednimi dla małych dziecięcych rączek.

Zabawki edukacyjne dla małych dzieci

Najtrudniejsze wydaje się być wybranie prezentu dla maluchów. Tu poza rozwojem kluczową rolę odgrywa także bezpieczeństwo dziecka. Dlatego kupując zabawkę sprawdźmy najpierw czy posiada ona niezbędne atesty. Warto również wybierać zabawki znanych i renomowanych marek takich jak na przykład Fisher-Price, Lean-Toys czy włoska firma Quercetti.

Wśród zabawek edukacyjnych dla maluchów znajdziemy wiele propozycji, dzięki którym dzieci będą uczyły się samodzielności lub wspomagały ich w nauce chodzenia, poznawania kształtów, kolorów, literek czy cyferek.

Jak widzicie propozycji na mądry prezent dla dziecka nie brakuje, ale to od nas, dorosłych zależy czy wybierzemy modną i drogą zabawkę z reklam czy taką, która pozytywnie wpłynie na rozwój dziecka.