W pierwszym momencie ten wynalazek wydawał mi się odrobinę przerażający. Szczególnie jak włączyłam go nie przykładając do piersi, usłyszałam jak chodzi i zobaczyłam jak mocno „ciągnie”. I niby mam to przyłożyć do delikatnej skóry piersi? Jednak bardzo chciałam pobudzić laktacje więc zebrałam się na odwagę i rozpoczęłam swoją przygodę, z moim zdaniem jednym z lepszych na rynku elektrycznych laktatorów Medela Mini Elektric.

Zakup laktatora elektrycznego

Mój akurat był na szybko załatwiamy od koleżanki, gdy okazało się, że w wyniku cesarskiego cięcia nie mam na razie laktacji, a posiadany przeze mnie ręczny laktator okazał się nie spełniać swojego zadania. Jednak takie urządzenie to wydatek rzędu kilkuset złotych. Może nie bardzo dużo ale zawsze. Więc jeśli decydujemy się na zakup takiego rozwiązania warto rozważyć rozmaite opcje.

Przede wszystkim szukamy odpowiadającego nam modelu. W sieci znajdziemy ich rankingi i opinie użytkowniczek. Następnie warto sprawdzić ceny w sklepach stacjonarny, internetowych, na allegro oraz przeszukać lokalne serwisy ogłoszeniowe czy przypadkiem, ktoś właśnie takiego nie sprzedaje za dużo niższą cenę.

Wiem, że może się wydawać, że to niehigieniczne korzystać z używanego laktatora, jednak same końcówki możemy dokupić nowe – zwykle jest to nawet konieczne. A wszystkie pozostałe elementy możemy skutecznie wysterylizować. Dzięki temu oszczędzimy, a będziemy korzystać z dobrego urządzenia.

Z pewnością laktatory elektryczne są znacznie wygodniejsze od ręcznych. Nie musimy samodzielnie pompować aby uzyskać odciągnięty pokarm bo robi to za nas mechanizm, a my siedzimy i odpoczywamy.