Zastanawiacie się Państwo nad aktywnym wypoczynkiem dla swoich dzieci? Ciekawą opcją mogą okazać się półkolonie żeglarskie, które nie tylko wypełnią czas dzieci, ale będą formą aktywności.

Czym są półkolonie żeglarskie dla dzieci?

Na popularności wśród dzieci zyskują półkolonie żeglarskie.

Zajęcia w półkolonie wrocław rozpoczynają się w przystani żeglarskiej przy ul. Osobowickiej 70a.

Mogą być Państwo pewni, że dzieci nie będą się nudzić. Opieka nad dziećmi jest gwarantowana od godziny 7:30 do 16:30. Same zajęcia z żeglarstwa na wodzie trwają około 4 – 5 godzin dziennie. To spora aktywność zwłaszcza, że gra oraz zabawa ruchowa odbywa się na świeżym powietrzu. Umiejętności, które są ćwiczone to: klarowanie jachtu, cumowanie pagajowanie, sterowanie, nauka węzłów, dbanie o sprzęt sportowy. Mogą by Państwo spokojni jeżeli chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Czuwa nad nimi wykwalifikowana kadra, która pracuje na co dzień z dziećmi oraz na miejscu jest ratownik. Podczas półkolonii oferowany jest nowoczesny sprzęt żeglarski. Jest to np. regatowa łódka klasy Optimist wraz z nowym żaglami, jacht SIGMA 600, łódź typu kan oraz deski SUP, nowy sprzęt asekuracyjny. W trakcie dnia przewidziany jest ciepły posiłek złożony z dwóch dań, deser, jak również woda do picia. Po zakończonej półkolonii przewidziane jest rozdanie dyplomów dla uczestników.

Priorytetem półkolonii jest bezpieczeństwo uczestników. Dlatego też używany sprzęt jest na wysokim poziomie, a całość koordynują specjaliści. Same zajęcia odbywają się przez podział na wachty. Kryteria podziału to płeć i wiek (dzieci starsze, które mają powyżej 12 lat żeglują przez większość czasu na jachtach 6-cio osobowych SIGMA 600).

Jak długo trwają półkolonie żeglarskie?

Półkolonie żeglarskie trwają 5 dni od poniedziałku do piątku. Rozpoczynają się w okresie wakacyjnym od czerwca. Pierwszy turnus rozpoczyna trwa od 26.06 do 30.06. Ostatni w sezonie odbywa się w terminie 21.08- 25.08.

Jaki jest ramowy plan półkolonii żeglarskich?

Plan półkolonii żeglarskich jest bardzo napięty. Przyjazd dzieci i pierwsze zabawy rozpoczynają się między 7:30 a 8:30. Kolejno dochodzi do przydziału łódek i doboru załóg. W trakcie dnia przeznaczony jest czas na drugie śniadanie oraz obiad i deser. Same zajęcia dzielą się na trzy części. Kończy je klarowanie sprzętu. Odbiór dzieci i młodzieży z półkolonii jest między godziną 16:00 a 16:30.

Należy pamiętać, że program dnia w dużej mierze zależy od warunków pogodowych, jakie występują.

Z jakim kosztem półkolonii należy się liczyć?

Koszt udziału w 5-dniowej półkolonii to 890 złotych za osobę. Z półkolonii we Wrocławiu skorzystać mogą dzieci powyżej 6. roku życia. Oferta skierowana jest zarówno do osób, które na co dzień nie należą do naszego klubu, jak i członków Yacht Clubu Bergline.

Co myślą Państwo o takiej formie wypoczynku dla dzieci?