Gdy dowiadujemy się o ciąży, mamy 9 miesięcy na skompletowanie wyprawki, czyli wszystkich niezbędnych rzeczy dla malucha, który ma przyjść na świat. Dla większości kobiet ten okres oczekiwania i przygotowań jest niezwykle wyjątkowy i wręcz uwielbiamy „buszować” w najróżniejszych sklepach, które oferują nam mnóstwo potrzebnych akcesoriów.

Musimy jednak pamiętać, że wychowanie dziecka bywa kosztowne, mogą pojawiać się nieprzewidziane wydatki, jak również o tym, że nie każda z nas posiada odpowiednio zasobny portfel, aby zwyczajnie wejść do sklepu i kupić wszystko, co nam się spodoba i co uznamy za potrzebne. Jak więc skompletować wymarzoną i idealną wyprawkę dla naszego dziecka, nie wydając przy tym fortuny?

Odpowiedź jest prosta, musimy oszczędzać pieniądze, a żeby tego dokonać, możemy wykorzystać kilka złotych sposobów.

  1. Kupony rabatowe – wiele znanych sklepów takich jak 5-10-15, Endo czy Smyk organizuje szereg promocji oraz wyprzedaży. Dodatkowo trzymając rękę na pulsie, można zdobyć liczne kupony rabatowe do wielu z nich. Warto kontrolować bieżące promocje i kupony z jednego miejsca. Dobrym rozwiązaniem będzie tu https://www.couporando.pl/kupony-rabatowe/smyk, gdzie znajdziemy wiele kuponów i kodów rabatowych, które przy odpowiednim planowaniu umożliwią nam zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy.
  2. Planowanie – gdy mamy już kupony, jeszcze przed ich zrealizowaniem, warto usiąść i dokładnie się zastanowić co będzie nam potrzebne. Jeśli przygotujemy listę i skrupulatny plan tego, co musimy i zamierzamy kupić w ciągu najbliższych 9 miesięcy, to z łatwością rozłożymy wydatki w czasie, aby nadmiernie nie nadwerężyły naszej kieszeni.
  3. Rzeczy używane – obecnie możemy nabyć je w kilku miejscach. Portale społecznościowe to kopalnia ofert sprzedaży, a rzeczy dla malutkich dzieci zwykle nie są specjalnie zniszczone. Dodatkowo na rynku pojawiło się wiele tzw. sklepów charytatywnych, do których ludzie oddają niepotrzebne rzeczy, a następnie są one sprzedawane za niewielkie sumy. Komisy z kolei pozwalają zarobić również rodzicom, którzy oddali ubranka i akcesoria po swoich pociechach. Ostatnia opcja z tej kategorii to ciucholandy, w których trzeba się nieco „nakopać” i regularnie je odwiedzać, ale całkiem możliwe jest znalezienie perełek.
  4. Internet – ogłoszenia na regionalnych serwisach czy aukcje internetowe to również miejsce, gdzie mamy szanse znaleźć wiele niedrogich rzeczy dla dziecka. Warto je regularnie przeglądać.
  5. Sklepy internetowe – wiele sklepów internetowych w tym np. feedo.pl oferuje możliwość nabycia pełnej wyprawki, w jednym miejscu bez wychodzenia z domu, a nawet wstawania od komputera. Na podanej powyżej stronie możemy również znaleźć rozliczne rabaty i kupony do takich sklepów, dzięki czemu nieco zaoszczędzimy. Taka opcja robienia zakupów dla dziecka sprawdzi się przede wszystkim u kobiet, które z powodów zdrowotnych w trakcie ciąży muszą się oszczędzać i nie powinny spędzać nadmiernie dużo czasu w sklepach, lub nawet przez cały czas pozostawać w łóżku.

Wiele sposobów oszczędzania zakłada odkupywanie rzeczy od innych matek, których dzieci, już ich nie potrzebują. Z pewnością jest to ciekawe rozwiązanie, w szczególności, jeśli nie możemy wydać za dużo, a tu możemy liczyć naprawdę niskie ceny. Warto jednak zauważyć, że większość kobiet, szczególnie przy pierwszym dziecku, chciałaby wszystko wybrać samodzielnie, nowe, dopasować do swoich upodobań i stworzyć we własnym odczuciu warunki idealne dla swojej pociechy, która wkrótce przyjdzie na świat. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z promocji, wyprzedaży i przede wszystkim kuponów rabatowych.