Już bardzo wczesna ciąża często daje jednoznaczne objawy. Osoba wyczulona na nie, znająca i obserwująca swój organizm może bardzo szybko zorientować się o swoim odmiennym stanie. To ważne, bo w ten sposób mamy szansę szybko zadbać o siebie i zapewnić wszystko, co niezbędne dopiero rozwijającemu się maluszkowi. Jest o co walczyć, bo to właśnie w pierwszych tygodniach ciąży kształtują się najważniejsze organy i układy.

Wczesna ciąża – objawy 7 dni po stosunku

Choć zdarzają się kobiety, które twierdzą, że mają świadomość, kiedy doszło do zapłodnienia, nawet w przypadku kilkukrotnego współżycia, to zdecydowana większość nie ma takiej wiedzy. Gdy nie oczekuje zapłodnienia, może nawet ignorować sygnały, które pojawiają się w siedem dni po stosunku. Tymczasem już one mogą wskazywać na odmienny stan.

Jednym z głównych objawów jest uczucie zmęczenia, senność, ogromna chęć położenia się do łóżka i tam pozostania. Kobieta w bardzo wczesnej ciąży może mieć
wrażenie, że ktoś z rana wysysa z niej energię. Mimo że śpi całą noc, dotychczasowy okres odpoczynku jej nie wystarcza. Objaw ten może zrzucać na karb przemęczenia.

Jeśli miała w zwyczaju ćwiczyć, uprawiać sporty, może ze zdumieniem odkryć, że ma dużo gorsze wyniki. Aktywność, która wcześniej sprawiała jej przyjemność, nagle może nie być już tak miła…

Kolejnym wczesnym objawem ciąży jest mrowienie piersi. Często delikatny dyskomfort typowy dla większości przyszłych mam u niektórych nabiera formy bardzo dotkliwej.

Na ciążę może wskazywać również rozdrażnienie i złe samopoczucie. Tuż przed poznaniem powodu Twojego dziwnego niepokoju może ogarniać Cię smutek, złość, możesz szybko się irytować, całkowicie tracić cierpliwość i opanowanie. Wszystko za sprawą gwałtownej burzy hormonów, która zwłaszcza za pierwszym razem, może powodować spore problemy.

Pierwszym objawem ciąży może być również powiększenie brzucha. Zwiększenie tego obszaru charakterystyczne dla kobiet przed miesiączką w pierwszych tygodniach ciąży może być bardziej zauważalne. Brzuszek może wyraźnie wystawać i budzić zdziwienie kobiety, nieprzyzwyczajonej do takich widoków.

Jeśli pozostajemy już w obrębie brzucha, bardzo wczesna ciążą może powodować dyskomfort w okolicy jajników, dawać objawy w postaci ich kłucia, powodować dziwne pobolewanie w dole brzucha.

Wczesna ciąża- objawy 2 tygodnie po zapłodnieniu

Dwa tygodnie po zapłodnieniu objawy ciąży mogą być już wyraźne i nie pozostawać wątpliwości. To właśnie w tym czasie przychodzi odpowiedni moment na wykonanie testu ciążowego, który stanowi bardzo dobry dowód na ciążę. Warto jednak wiedzieć, że tylko lekarz jest w stanie stwierdzić na 100%, że kobieta spodziewa się dziecka.

W tym okresie, dwa tygodnie po zapłodnieniu, zazwyczaj obserwuje się powiększenie piersi. Biust staje się wrażliwy na dotyk, sutki są bardziej wrażliwe, problemem może być spanie na boku, nie wspominając o spaniu na brzuchu. Młoda mama może być zmęczona i rozkojarzona, wolniej reaguje, czuje się ciągle jak po nieprzespanej nocy.

Typowe są zmiany nastrojów – przechodzenie od płaczu do złości. Poza tym zmiany w pracy układu pokarmowego – większy głód, konieczność częstego odwiedzania toalety z powodu przyspieszonego metabolizmu. W pierwszych tygodniach ciąży kobieta może odczuwać parcie na pęcherz, jak również mdłości i wymioty – spowodowane widokiem nielubionych dań, czy po prostu intensywnie pachnących. Mdłości może wywoływać naprawdę wszystko, bo węch przyszłej mamy jest szczególnie wyczulony.

Więcej o wczesnych objawach ciąży:

https://po30.pl/wczesne-objawy-ciazy-znasz-je-wszystkie-mijaja/