Narodziny potomka to bardzo ważny moment w życiu każdej pary. Większość przyszłych rodziców z ekscytacją wyczekuje tego momentu próbując się do niego dobrze przygotować. Jednym z elementów przygotowań jest zaaranżowanie pokoju dla niemowlaka, tak by był on dla niego bezpieczny. Nie bez znaczenia jest również wygoda przyszłej mamy, która w tym pokoju będzie spędzać sporą część swojego czasu. Zatem jak dobrze przygotować pokój na przyjście na świat dziecka?

Remont

Pierwszym krokiem jest remont pokoju dla dziecka. Może nam to przysporzyć wiele radości i zabawy: wybieranie kolorów ścian, dywanu na podłogę czy oświetlenia dla naszego maluszka może być przyjemnością. Musimy jednak pamiętać, by rozpocząć remont odpowiednio wcześnie – wszelkie farby, użyte podczas remontu, powinny zupełnie wywietrzeć, tak by nie wywołać reakcji alergicznej u dziecka lub u jego mamy. Na rynku znajdziemy wiele produktów ekologicznych czy antyalergicznych – warto wykorzystać je podczas remontu. Jednak również one potrzebują czasu by wyschnąć i zupełnie wywietrzeć.

Meble

W sklepach meblowych znajdziemy najróżniejsze meble do pokoju malucha. Każdy z nas znajdzie propozycję, które przypadną mu do gustu. Planując umeblowanie pokoju należy pomyśleć zarówno o bezpieczeństwie malucha jak i ergonomii i wygodzie mamy. Warto kupić szafę lub komodę ze spora ilością półek lub szuflad, aby posegregować akcesoria dla dziecka i jego ubranka, tak by przyszła mama mogła bez problemu z nich korzystać i by utrzymanie porządku nie było trudne. Wybierając łóżeczko warto zwrócić uwagę na możliwość dostosowania go do rosnącego dziecka. Ważnymi meblami w pokoju malucha będzie również przewijak oraz fotel, w którym mama będzie mogła wygodnie karmić niemowlaka.

Wyposażenie

Zanim dziecko przyjdzie na świat, warto skompletować dla niego wyprawkę. Mamie będzie łatwiej, jeżeli po powrocie ze szpitala wszystkie potrzebne akcesoria do pielęgnacji będzie miała już przygotowane. Będą to szczególnie kosmetyki i kremy, zarówno do mycia jak i pielęgnacji maluszka, ręczniki, kocyki, wanienka czy akcesoria do karmienia.

Dekoracje

Najprzyjemniejszym elementem urządzania pokoju dziecka jest wybieranie ozdób i dekoracji, które sprawią, że pokój będzie uroczy i będzie stanowił ciekawe otoczenie dla naszego maluszka. W sklepach internetowych oraz marketach z elementami wyposażenia wnętrz znajdziemy mnóstwo ciekawych elementów, którymi możemy udekorować pokój dziecka. Popularne są sznury z pluszowymi literami, z których może powstać imię malucha, łańcuchy ozdobnych lampek czy fluorescencyjne ozdoby, które można przykleić do ściany.

Zatem mamy wiele możliwości, by pokój naszego dziecka był zarówno praktyczny, bezpieczny jak i ładny. Czasami jednak przeszkoda w zrobieniu pokoju marzeń jest brak odpowiednich funduszy. W takich sytuacjach pomocna może okazać się szybka pożyczka pozabankowa w lub kredyt w banku. W większości przypadków takie zobowiązania finansowe mogą zostać rozłożone na raty, więc ich spłata nie będzie stanowiła dużego obciążenia domowego budżetu przyszłych rodziców. Szybka pożyczka zasługuje na uwagę, gdyż najczęściej instytucje pozabankowe maja bardziej liberalne podejście do zdolności kredytowej klientów, dzięki czemu nawet osoby, które maja obniżona zdolność, mają szansę taką pożyczkę otrzymać.