Kojce, maty edukacyjne czy turystyczne łóżeczka? Mobilne posłania, w których niemowlak może spędzać czas, bawić się i odpoczywać, mogą mieć różną formę. Gniazdko niemowlęce to chyba najbardziej praktyczne rozwiązanie.

Noworodki i niemowlaki wymagają nieustannej, całodobowej opieki. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi gniazdko niemowlęce – niewielkie mobilne posłanie, które ma szereg praktycznych zastosowań. Rodzice zajmujący się swoimi pociechami chcą mieć je zawsze na oku, niezależnie od tego czy maluch akurat śpi, czy pozostaje aktywny. Bywa to trudne, a niekiedy niemożliwe, jeśli w tym samym czasie wykonujemy inne obowiązki domowe.

Co to jest gniazdko niemowlęce?

To produkt mający kształt miękkiej okrągłej maty, której wymiary są dopasowane do kształtu ciała niemowlaka. Ze wszystkich stron otoczone jest miękką osłoną, która stanowi zabezpieczenie przed przypadkowym sturlaniem się lub wypadnięciem dziecka z gniazdka. Otaczającą matę poduszkę można zdemontować, co poszerza możliwości zastosowania gniazdka – taka mata bez osłony bocznej przyda się, gdy dziecko nieco podrośnie. Ta opcja ułatwia też pranie gniazdka niemowlęcego.

Gniazdko i jego zastosowanie

Gniazdko niemowlęce sprawdzi się w wielu codziennych sytuacjach. Przede wszystkim pozwala na bezpieczne ułożenie malucha poza jego nocnym posłaniem. Zapewnia to niezwykłą wygodę. To niewielka, lekka i mobilna konstrukcja, którą możemy z łatwością przenosić do dowolnego pomieszczenia w mieszkaniu. Pozwala na ułożenie gniazdka na podłodze, na kanapie lub łóżku, a nawet różnego blatach. Dzięki temu odpoczywającego w nim malca możemy mieć zawsze na oku. Gniazdko niemowlęce może też pełnić funkcję mobilnego posłania, które sprawdzi się w podróży. Z łatwością zmieścimy je w bagażniku auta lub schowamy do torby podróżnej. To doskonałe rozwiązanie na wakacje – sprawdzi się na plaży i na pikniku. Zapewnia dziecku niezwykłą wygodę niezależnie od tego czy śpi, czy się bawi, a rodzicowi spokój i poczucie bezpieczeństwa.