Rodzina z dzieckiem potrzebuje odpowiedniej przestrzeni mieszkaniowej. Lokal , jaki wybierzemy musi spełniać potrzeby wszystkich domowników i zapewniać im komfort oraz wygodę na co dzień. Można powiedzieć, że nie do końca szukamy wówczas mieszkania, my szukamy „domu” dla siebie i bliskich na długie lata.

Dom to miejsce, w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie i nie ważne czy ma 30 metrów kwadratowych, 50 czy 200, zawsze chcemy do niego wracać. Mieszkanie również może być domem musi jednak zostać odpowiednio dobrane.

Winda w bloku

Jeśli wprowadzamy się do bloku z małym dzieckiem i zdajemy sobie sprawę, że najbliższe lata będzie ono jeździło w wózku, lub tez planujemy powitanie na świecie kolejnej pociechy, to z pewnością warto zwrócić uwagę czy w loku znajduje się winda.

Jest to duże udogodnienie, biorąc pod uwagę, że kobieta często dużą część dnia jest z dzieckiem sama i musi z wózkiem wydostać się z domu i wrócić do niego z powrotem. Można oczywiście kupić stosunkowo lekki wózek, ale i tak razem z dzieckiem będzie trochę ważył, a w pierwszych tygodniach po porodzie nie powinnyśmy nadwerężać się nadmiernym dźwiganiem. Również później nie jest to wskazane.

Oczywiście możemy za każdym razem prosić kogoś o pomoc lub wciągać wózek za sobą, jednak to dla dziecka znaczne wstrząsy, a wózek może zostać uszkodzony. Inną opcją jest możliwość pozostawiania wózka na dole na klatce schodowej lub wstawianie go do wózkarni, która znajduje się na parterze, ale i to nie zawsze jest wygodne. Winda pozwala podjechać wózkiem pod same drzwi mieszkania i jeśli maluch śpi możemy go na jakiś czas zostawić, aby spokojnie spał.

Place zabaw przy bloku

W przypadku starszych dzieci świetnym rozwiązaniem są place zabaw znajdujące się na osiedlu, a najlepiej pod samym oknem i bez konieczności przechodzenia przez ulicę. Nie powinna ona również znajdować się w bliskim sąsiedztwie. Takie zorganizowanie przestrzeni zewnętrznej pozwala kilkuletnim dzieciom wyjść do piaskownicy, gdy mama gotuje obiad i widzi je przez okno, inaczej dzieci są uwiązane z mamą i nawet na plac zabaw musimy zawsze chodzić wspólnie.

Blok przyjazny rodzinie

Znalezienie miejsca idealnego dla rodziny, szczególnie w dużym mieście jak Warszawa bywa kłopotliwe, często konieczne jest przejrzenie dużej ilości planów, obejrzenie mieszkań, zanim zdecydujemy się do najpełniej spełnia nasze oczekiwania. Warto m.in. zwrócić uwagę na ofertę sprawdzonego dewelopera w Warszawie www.apm-development.com.pl. Jest to jednak z szerzej polecanych firm, jeśli zależy nam na zakupie mieszkania z rynku pierwotnego. Dba m.in. o bezpieczeństwo finansowania swoich inwestycji, które powstają w różnych częściach miasta, wpisując się w gusta wielu klientów.