Rejsy jachtem, choć bez wątpienia zyskują sobie w ostatnich latach coraz większą popularność, budzą też sporo obaw i wątpliwości. Wielu zainteresowanych tą formą wypoczynku urlopowiczów obawia się, że nie sprosta trudom życia na morzu lub że po prostu będzie się nudzić spędzając tydzień czy dwa na pokładzie statku. Jak się jednak okazuje po dokładniejszym zgłębieniu tematu, rejsy mają do zaoferowania wszystko to, co tradycyjne formy wypoczynku i znacznie więcej.

Rejsy dla każdego

Po pierwsze należy podkreślić, że wbrew ciągle pokutującej opinii rejsy są wspaniałym pomysłem na wakacje dla każdego, począwszy od młodych, wysportowanych singli, poprzez rodziny z małymi dziećmi aż do seniorów. Cały sekret tkwi po prostu w wybraniu odpowiedniej oferty, a tych na rynku turystycznym nie brakuje. Mamy rejsy wakacyjne i rejsy rodzinne, rejsy szkoleniowe oraz intensywną żeglugę, a każda z tych opcji różni się stopniem trudności i dedykowana jest osobom w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności fizycznej.

Komfort na morzu

Niektórzy, szczególnie osoby starsze i młodzi rodzice obawiają się trudów i niewygód, z jakimi często kojarzy się życie na morzu. Jak jednak informuje przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl, rejsy turystyczne odbywają się na pokładach komfortowych jednostek wyposażonych w wygodne kajuty, przestronny pokład do opalania i wszystko to, co znajdziemy w porządnym hotelu na lądzie. Dodatkowo doświadczona załoga dba o spełnienie wszystkich potrzeb pasażerów, a w razie jakichkolwiek wątpliwości mogą oni liczyć na pomoc skippera.

Rejsy to nie tylko morze

Warto podkreślić, że rejsy nie polegają na spędzaniu całego urlopu na morzu. Jacht codziennie zawija do innego portu, w którym pasażerowie mogą zejść na ląd, zwiedzić lokalne zabytki i muzea, przyglądnąć się życiu mieszkających tam ludzi oraz spróbować regionalnych smakołyków. Co niemniej istotne uczestnicy rejsu mogą mieć wpływ na jego trasę. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie załoga tak ją dostosuje, aby pasażerowie zyskali szansę zobaczenia najbardziej dla nich interesujących miejsc i obiektów. Wreszcie, jacht daje szansę poznania zakątków, które z lądu są niedostępne oraz podziwiania popularnych regionów z nowej, szerszej perspektywy.

Sport i adrenalina

Rejsy to jednak znacznie więcej niż tylko piękne widoki i spacery wąskimi portowymi uliczkami. To również raj dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku i sportów wodnych. Windsurfing, kitesurfing, snorkeling, kajakarstwo, narciarstwo wodne, rafting czy paralotniarstwo to tylko kilka z wielu możliwości. Co więcej praktycznie w każdym porcie znajdują się szkółki, dzięki czemu nawet totalni laicy i najmłodsi mogą podjąć naukę wybranej dyscypliny pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Rejsy – niezapomniane wspomnienia

Rejsy otacza aura romantyzmu i przygody, dzięki czemu spędzony na jachcie czas, bez względu na to, czy zdecydujemy się na opcję wakacyjną, szkoleniową czy intensywną żeglugę, na długo pozostanie w naszej pamięci. Najprawdopodobniej też na jednym razie się nie skończy, więcej nawet, rejsy wakacyjne bardzo często stają się początkiem trwającej całe życie pasji, w którą angażują się całe rodziny i grupy przyjaciół. Jako takie stanowią doskonałą okazję to pogłębienia więzi międzyludzkich, budowania zaufania oraz, zwłaszcza w przypadku najmłodszych, kształtowania charakteru.

Rejsy w Chorwacji, czyli od czego zacząć

Osoby planujące rejsy bardzo często zadają sobie pytanie od czego zacząć. Czy wybrać Morze Śródziemne, Adriatyk, Karaiby czy może Maltę? Wszystko oczywiście zależy w tym wypadku od osobistych preferencji, jednak bez wątpienia najlepszą opcją na początek, zwłaszcza gdy podróżujemy z dziećmi, są rejsy Chorwacja. Dużym atutem Chorwacji jest położenie, które pozwala uniknąć konieczności długich lotów i, co ważne, wpływa też korzystnie na koszty oferowanych tam rejsów. Ponadto Adriatyk słynie ze słonecznej, stabilnej pogody, dzięki czemu, jadąc tam w sezonie, mamy niemal stuprocentową pewność udanej aury. Wreszcie, Chorwacja posiada wyjątkowo dobrze zorganizowaną bazę turystyczną, co daje nam gwarancję wygody i dostępności wszelkich potrzebnych usług.