Bazy zadłużonych niejednokrotnie stanowią skuteczną blokadę dla otrzymania pożyczki w instytucjach finansowych. Szczególnie banki mają bardzo rygorystyczne podejście, a sztywne zasady i regulaminy powodują negatywną weryfikację złożonych wniosków o kredyt w przypadku złej historii kredytowej bądź nawet niewielkiego zadłużenia. Na szczęście rynek produktów finansowych stale się poszerza i obecnie jest możliwość otrzymania pożyczki bez BIK i KRD.

Bazy zadłużeń – ich rola w procesie przyznawania kredytu

Najczęściej sprawdzane są dwa rejestry, które informują o wszelkiego typu zaległościach finansowych. Biuro Informacji Kredytowej (BIK) gromadzi dane na temat wszelkich zobowiązań kredytowych i na ich podstawie ustala scoring, czyli ocenę punktową określającą wiarygodność kredytową danej osoby. Im więcej punktów, tym większa szansa na bezproblemowe przyznanie kredytu. Warto pamiętać, ze liczą się tutaj nie tylko ewentualne zaległości w terminowym spłacaniu rat, ale także opóźnienia w regulowaniu limitu debetowego. BIK zbiera także dane pozytywne, więc każda informacja o spłacie zobowiązań finansowych zgodnie z harmonogramem wpływa na podwyższenie scoringu. Z kolei Krajowy Rejestr Długów (KRD) gromadzi informacje o wszelkiego typu zadłużeniach i wystarczy nie dopilnować zapłaty za energię elektryczną, telefon albo czynsz, aby znaleźć się na liście dłużników. Czasami wynika to nawet ze zwykłego niedopatrzenia bądź zapomnienia. Tak się składa, że bankowe procedury przyznawania kredytu są ściśle regulowane przepisami prawa bankowego i przy negatywnej weryfikacji w bazach zadłużonych nie ma sposobu, aby przyznać kredyt.

Pożyczka bez BIK i KRD jest jednak możliwa w instytucjach pozabankowych, które mają zupełnie inne regulacji i zasady udzielania kredytu. Zdarza się, że rejestry zadłużeń nie są sprawdzane. Najważniejszym z punktu widzenia potencjalnego pożyczkobiorcy będzie fakt, iż nawet negatywne wpisy w bazach nie muszą zablokować dostępu do pożyczki.

Pożyczki bez BIK i KRD – zalety produktu finansowego

Największym walorem tego rozwiązania będzie jego wyjątkowo duża dostępność i to nawet dla osób z zadłużeniami. Na pozytywne rozpatrzenie wniosku o pożyczkę mogą liczyć również ci, którzy spotkali się z odmową w bankach. Popularność pożyczek bez baz wzrasta dość systematycznie. Dzięki nim już spora grupa zadłużonych poprawiła swoją kondycję finansową i po prostu wyszła zwycięsko z długów. Warto zaznaczyć, że zaległości finansowe często mają charakter przejściowy i właśnie taki zastrzyk finansowy w odpowiednim momencie pozwala uniknąć dodatkowych kłopotów. Co ważne, pożyczki bez BIK i KRD są udzielane bez wnikania w cel takiej pomocy finansowej. Liczy się tak naprawdę kto aplikuje, o jaką kwotę i na jakie warunki spłaty można się umówić.

Pożyczki prywatne bez rejestrów – nowoczesny produkt finansowy

Zdecydowanie najszybszym, a zarazem najprostszym sposobem na uzyskanie dowolnej kwoty pożyczki jest pożyczka prywatna. W takiej sytuacji jedna osoba udziela wsparcia finansowego drugiej, a wszystkie warunki są ustalane i spisane w umowie. Pożyczkodawca to prywatny inwestor, który dysponuje stosownymi zasobami pieniężnymi, a pożyczki są dla niego korzystną formą inwestycji. Zarobek, jaki może uzyskać na pożyczkach zazwyczaj okazuje się wyższy w porównaniu z ofertami produktów bankowych. Natomiast pożyczkobiorca może wynegocjować całkiem dobre warunki, na jakich pożyczka zostanie przyznana. Warto przy tym podkreślić, że niezwykle często są wykorzystywane prywatne pożyczki bez BIK i KRD. Dla prywatnego inwestora kluczowa będzie terminowa spłata pożyczki, natomiast kwestie sytuacji finansowej pożyczkobiorcy są w zasadzie drugoplanowe. Formą zabezpieczenia jego interesów okazuje się spisana umowa zawierająca zarówno wszelkie ustalenia w związku z harmonogramem spłat, jak i opisem kroków, które zostaną podjęte w przypadku niewywiązywania się z umowy. W razie opóźnień lub całkowitego zaniechania spłaty, pożyczkodawca może od razu skierować sprawę do sądu.

Jak znaleźć najlepszą pożyczkę bez baz?

Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że najbardziej korzystne i tanie pożyczki bez BIK i KRD znajdzie się przez internet. Jednocześnie to wyjątkowo komfortowe rozwiązanie, ponieważ załatwi się całą transakcję bez wychodzenia z domu. Wygoda, ale również duża oszczędność czasu sprawia, że  pożyczki bez BIK i KRD online stanowią wyjątkowo atrakcyjny produkt finansowy. Warto skorzystać z jeszcze jednego ułatwienia, jakim jest platforma finansowa https://concash.pl/, na której szybko połączą się szukający pożyczek bez baz z inwestorami chętnymi do udzielenia takiej pożyczki. Serwis dba o to, żeby zabezpieczyć interesy inwestorów, ale zarazem zatroszczyć się o w miarę niski koszt pożyczki. Wygodna i bezproblemowa forma ubiegania się o pożyczkę, wysoki stopień przyznawalności oraz atrakcyjne warunki pożyczek sprawiają, że Concashl jest niezwykle interesującą alternatywą dla banków i parabanków.