Szampon odżywczy to kosmetyk, który przydaje się każdemu. Nasze włosy codziennie narażone są na czynniki osłabiające ich kondycję, a najbardziej wymagającym pielęgnacji okresem jest lato i wczesna jesień. Dzieje się tak z powodu dużej i częstej ekspozycji na promienie słoneczne, które wysuszają włosy i odbierają im blask. Sprzyja to także wysuszeniu i łamliwości końcówek. Lato to również czas urlopów i szaleństw na plaży. Słona morska woda także jest zagrożeniem dla włosów. Jaki szampon odżywczy wybrać, aby zapewnić swoim włosom kompleksową pielęgnację przez cały rok?

Szampon odżywczy – na co zwrócić uwagę?

Szampon odżywczy, jak wskazuje nazwa, ma jedną podstawową funkcję – odżywiać włosy. Taki szampon nie powinien mieć ciężkiej formuły, ponieważ kosmetyk obciążający włosy nie tylko negatywnie wpływa na ich wygląd, ale też na ich stan – bardzo je osłabia. Niektóre szampony mające bogaty skład są bardzo ciężkie, przez co trudno je spłukać. Takie produkty mogą powodować łupież lub sprzyjać przetłuszczaniu się włosów. Szampon odżywczy warto dostosować też do typu włosów – to ważne, ponieważ nieprawidłowo dobrany kosmetyk może nie tylko nie wpłynąć na poprawę, ale i sprzyjać pogorszeniu stanu włosów. Z tego powodu dobrze jest zadbać o kosmetyk dostosowany do potrzeb włosów suchych, normalnych lub tych ze skłonnością do przetłuszczania się. Szampon odżywczy powinien zawierać jak najwięcej naturalnych składników, które wspomogą kondycję włosów i przywrócą im naturalny blask i miękkość. To ważne – zdrowe, mocne i lśniące włosy to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości.

Szampon odżywczy – jaki wybrać?

Szampon odżywczy powinien być kosmetykiem obecnym w kosmetyczce każdej kobiety. Nawet jeśli nie stosuje się go na co dzień, to warto od czasu do czasu po niego sięgnąć. Ważne, aby w jego składzie znalazły się składniki naturalne. Dobrą propozycją są kosmetyki L’Oréal Paris – ta marka ponad sto lat temu zaczynała produkcję i wchodziła rynek właśnie z kosmetykami przeznaczonymi do pielęgnacji włosów. Doświadczenie sprawia, że co roku ufają jej miliony kobiet na całym świecie. Warto zwrócić uwagę na kosmetyki z serii Elseve Magiczna Moc Olejków – naturalna mieszanka sześciu olejków kwiatowych zapewnia kompleksową pielęgnację włosów suchych i bardzo suchych. Szampon odżywczy nie jest jednak jedynym kosmetykiem wchodzących w skład tej linii kosmetycznej. Znajdziesz tam maski, odżywki i eliksiry odbudowujące włosy i przywracające im świetną kondycję. Ważną zaletą kosmetyków L’Oréal jest niska cena w porównaniu do jakości i osiąganych efektów. Jeśli zależy ci na niskiej cenie, możesz wziąć pod uwagę kosmetyki Kallos lub Vianek – to bardzo znane na rynku marki proponujące kosmetyki do różnego typu włosów.