Jeśli urodziny Twojego dziecka przypadają na lato, zyskujesz tak naprawdę największą gamę możliwości w kwestii ich organizacji. Pod warunkiem, że pogoda sprzyja, goście małego solenizanta mogą przenieść się na świeże powietrze, gdzie zabawy nie będzie końca. Jak zatem urządzić latem urodziny dla dzieci w Lublinie, aby było ciekawie? Oto nasze podpowiedzi.

Lublin i jego okolice oferują bogatą gamę urodzinowych opcji na każdą porę roku i pogodę. A na które z nich warto zwrócić uwagę, kiedy temperatura na zewnątrz jest wysoka?

1)     Piknik na świeżym powietrzu

To najbardziej uniwersalna spośród wszystkich propozycji. Przyjęcie „pod chmurką” możesz bowiem zorganizować w wielu miejscach. Przede wszystkim – w ogródku przy domu albo na działce, o ile masz taką możliwość. Wystarczy rozpalić grilla, zaprosić przyjaciół małego solenizanta wraz z rodzicami i urządzić kinderbal oraz imprezę dla dorosłych.

Na piknik urodzinowy można się również wybrać np. do Starego Gaju, Ogrodu Saskiego czy nad Zalew Zemborzycki. Samą imprezę urozmaicisz choćby:

·       grą w „podchody” / poszukiwanie skarbu, podczas której uczestnicy będą rozwiązywać rozmaite zagadki,

·       zawodami sportowymi – np. rozgrywką w „zbijaka” czy wyścigami,

·       pokazem magii lub wizytą klauna.

2)     Wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej

Brzmi mało ciekawie? A co, gdyby dzieci mogły zobaczyć, jak powstaje pieczywo, tkaniny czy też spróbować wykonać prace budowlane tak jak przed wiekami? Jest bardzo wiele dostępnych scenariuszy i warsztatów. Dlatego taki event może być ciekawym urozmaiceniem urodzin dla dzieci.

3)     Warsztaty Lego

Latem możesz się spodziewać świetnej pogody. Czasem jednak w lipcu czy sierpniu aura może nieprzyjemnie zaskoczyć. Ale to nie jedyny powód, dla którego coraz więcej rodziców decyduje się organizować urodziny dla dzieci w Lublinie w towarzystwie klocków Lego. Specjalne urodzinowe warsztaty mają charakter zabawy o określonej tematyce. Wspólnie z animatorem solenizant i jego goście wkraczają np. w świat magii, wspólnie z bohaterami Harry’ego Pottera czy podbijają kosmos z klockami z serii Star Wars. A to tylko początek możliwości. Konstruowanie masek karnawałowych z Lego, wciągające zagadki i ciekawostki… takie urodziny będą niezapomnianym przeżyciem. W Lublinie można je zorganizować wspólnie z Edukido.

4)     Warsztaty w Hołownie

… a dokładniej w Krainie Rumianku. To wyjątkowa wioska tematyczna, w której można się zapoznać z dziedzictwem kulturowym i naturalnym regionu lubelskiego. Tu można zorganizować piknik, jak również jednodniowe warsztaty tematyczne, a nawet kilkudniową grę terenową.

5)     Dolina św. Rocha

W dniu urodzin możesz zaprosić dziecko do świata dinozaurów. To możliwe, jeśli zdecydujesz się pojechać z Lublina do Krasnobrodu. Tu została stworzona specjalna ścieżka edukacyjna, która pozwala krok po kroku zapoznać się z pradawnymi dziejami Ziemi, a w szczególności z historią dinozaurów.

To tylko kilka spośród wielu interesujących pomysłów na urodziny dla dziecka, które możesz zrealizować. Wybierając, kieruj się zainteresowaniami oraz wiekiem pociechy i spróbuj wyjść poza schemat.