Niemowlęta mają bardzo delikatną skórę, która wymaga niezwykle troskliwej, a przede wszystkim delikatnej pielęgnacji. Szczególnie wrażliwe są partie ciała skrywane pod pieluszką. W miejscu jej przylegania bardzo często dochodzi do bardzo bolesnych dla malucha otarć i podrażnień. Pieluszkowe zapalenie skóry to dość powszechna dolegliwość dotykająca niemowlęta i małe dzieci. Na szczęście są skuteczne środki, które błyskawicznie koją ból i błyskawicznie łagodzą objawy odparzenia skóry.

Odparzenia pieluszkowe, czym są i jak sobie z nimi radzić

Zaczerwienie, obrzęk i bolesność to pierwsze objawy, jakie pojawiają się przy pieluszkowym zapaleniu skóry. Najczęstszą przyczyną tych dolegliwości jest noszona przez malucha pieluszka. Gromadząca się w niej wilgoć sprzyja rozwojowi bakterii czy też drożdżaków, odpowiedzialnych w dużej mierze za pojawiające się na skórze dziecka odparzenie pieluszkowe. Równie częstą przyczyną tych wyjątkowo nieprzyjemnych dla maluszka dolegliwości jest zbyt rzadka wymiana pieluchy. Nawet najbardziej chłonna i przewiewna, szczelnie przylega do ciała, ociera i boleśnie podrażnia wierzchnią część naskórka. Powodem wystąpienia pieluszkowego odparzenia może być także biegunka. Związane z nią częste przewijanie i mycie pupy dziecka, powoduje naruszenie warstwy ochronnej skóry, co niewątpliwie sprzyja stanom zapalnym. Skutecznym sposobem ich zapobiegania jest stosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych i chroniących delikatny naskórek przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Specjalistyczny krem do pielęgnacji skóry

Wśród wielu rodzajów oferowanych na rynku środków do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka, na szczególną uwagę zasługuje specjalistyczny krem o nazwie Sudocrem. Preparat ten nie jest kolejnym, mało skutecznym kosmetykiem. To sprawdzony wyrób medyczny, który szybko łagodzi dolegliwości związane z pieluszkowym zapaleniem skóry, ale nie tylko. Znajduje także zastosowanie jako skuteczny środek łagodzący także inne stany zapalne skóry, również u osób dorosłych. Błyskawicznie łagodzi podrażnienia, znacząco redukuje ból i zaczerwienienie, a tym samym szybko minimalizuje uczucie dyskomfortu. Preparat zawiera w swoim składzie między innymi cynk, składnik o działaniu przeciwzapalnym i regenerującym naskórek. Wśród składników o leczniczych właściwościach jest także lanolina. Znacząco poprawia nawilżenie skóry i sprawia, że nieprzyjemne dolegliwości szybciej ustępują. Choć naskórek niemowlęcia szybko reaguje na pielęgnację Sudocremem, a objawy odparzenia pieluszkowego zwykle szybko ustępują, to czasami może jednak dojść do ich nasilenia. W takim przypadku koniecznie należy skonsultować się z lekarzem. Może się okazać, że konieczne będzie wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Skuteczny krem na pieluszkowe odparzenia i nie tylko

Odparzenie pieluszkowe to dość powszechny problem zdrowotny występujący u dzieci w okresie niemowlęcym. Nie ma chyba malucha, który by choć raz nie doświadczył wyjątkowo uciążliwych dolegliwości z nim związanych. Na szczęście dość łatwo można sobie z nim poradzić. Dzięki zastosowaniu Sudocrem Expert dokuczliwe objawy szybko ustępują i rzadko kiedy dochodzi do poważniejszych powikłań. Preparat ten nie tylko jednak jest polecany do ochrony i pielęgnacji delikatnej skóry dziecka. Z powodzeniem można go bowiem stosować przy wielu innych problemach skórnych. Doskonale sprawdza się przy pielęgnacji lekkich otarć, zadrapań czy podrażnień termicznych. Jest też doskonałym środkiem leczącym odleżyny i odparzenia u osób dorosłych. Stosuje się go również w celu zmniejszenia świądu i odczynów skórnych pojawiających się po ukąszeniach owadów. Znajduje też zastosowanie jako środek kojący po goleniu czy depilacji. Można go również stosować przy zmianach trądzikowych. Choć preparat ten jest sprawdzony i może być bezpiecznie używany w różnych stanach zapalnych i podrażnieniach skórnych, warto jednak wcześniej skonsultować jego użycie z lekarzem lub farmaceutą. Szczególnie, jeśli zmiany skórne pojawiają się na ciele dziecka.