Czujesz, że powoli toniesz wśród jednorazowych pieluszek? Twój maluch ma ciągle odparzenia i podrażnienia, a popularne maści przestają działać? Zdrowszym rozwiązaniem dla delikatnej skóry dziecka będą nieperfumowane pieluchy wielorazowe. Sprawdź, jak założyć pieluchę tetrową i jednocześnie zadbaj o ekologię.

Jak zakładać pieluchy ekologiczne wielorazowe?

Pieluszki jednorazowe to zdecydowanie komfortowe rozwiązanie dla zarówno mniej, jak i bardziej doświadczonych rodziców. Ich zmiana jest błyskawiczna oraz nie wymaga wielu umiejętności. Wystarczy oczyścić skórę, całość zwinąć i wyrzucić do kosza. Nie jest to najtańsza opcja. W przypadku noworodków pieluchę trzeba zmieniać nawet 10 razy na dobę – w domu zawsze powinien być przygotowany ich pokaźny zapas. Nie jest to również zgodne z nurtem EKO, ponieważ materiał rozkłada się latami. Inaczej natomiast dzieje się w przypadku pieluch wielorazowych, które bez problemu można wyprać w pralce i użyć ponownie. Chociaż przed laty nie były uznawane za funkcjonalne, wraz ze zmianą ich wyglądu oraz użytych materiałów zyskują coraz większe zaufanie. Przede wszystkim wybierają je mamy małych alergików, które dbają o ekologię. Przykładowo w Bambiboo możesz wybrać pieluchy ekologiczne wielorazowe, które wyposażone są w specjalną kieszonkę na chłonny wkład.

Zakładanie pieluch wielorazowych krok po kroku:

  1. Połóż całą pieluchę na płasko i ją rozłóż.
  2. Do specjalnej kieszonki włóż chłonny wkład do pieluch wielorazowych, który sprawnie rozprawi się z wilgocią.
  3. Na zewnętrznej stronie kieszonki umieść dodatkową jednorazową wkładkę (bibułkę). To część opcjonalna, ale pozytywnie wpływa na komfort dziecka i ułatwi Ci później zmianę pieluchy wielorazowej.
  4. Z pomocą bocznych nap dopasuj wielkość pieluszki do ciała niemowlaka. Nie powinna być zbyt ciasta, bo maluszek będzie odczuwał dyskomfort. Jeżeli jednak będzie za luźna, zawartość pieluchy może wypłynąć.
  5. Załóż maluchowi pieluszkę i czekaj do momentu, aż nie trzeba będzie jej zmienić na czystą.

Warto wiedzieć:

Jeśli obawiasz się przecieku w trakcie snu, ułóż dziecku pod pupą dodatkowy wkład do pieluch wielorazowych.

Pieluchy ekologiczne wielorazowe warto zmieniać co ok. 2-4 godziny, ale w przypadku każdego niemowlaka czas może być inny. Jeżeli chcesz zapomnieć o jednorazówkach, zarówno pieluszki, wkłady, jak i dodatkowe bibułki możesz zamówić od Bambiboo. Materiały idealnie pochłaniają wilgoć i minimalizują ryzyko podrażnień. Są również przebadane dermatologicznie, mają dodatek naturalnych materiałów oraz tworzone są bez zbędnych substancji zapachowych. Przyjemne w dotyku gumki przy nóżkach nie ograniczają ruchów oraz chronią przed wyciekiem zawartości pieluchy wielorazowej. To rozwiązanie dobre nie tylko dla Twojej pociechy, ale również planety. W ten sposób dbasz także o swój codzienny budżet.

Co zrobić z wkładem do pieluch wielorazowych i pieluszkami po ich użyciu?

Jak założyć pieluchę tetrową to jedno z częściej zadawanych pytań. Jednak, jak o nie zadbać po wymianie? Pranie jest podstawą życia każdego rodzica, który decyduje się na pieluchy ekologiczne wielorazowe. Najlepiej, aby nie łączyć ich z innymi przedmiotami w pralce i usunąć wszelkie zanieczyszczenia. W przypadku produktów od Bambiboo rekomendowany jest program, w którym temperatura wynosi 40 stopni. Sprawdzą się wyłącznie delikatne detergenty dedykowane dla niemowląt. Najlepiej zrezygnować ze środków zapachowych takich jak płyn do płukania. Warto również dwukrotnie wypłukać pieluszki w zimnej wodzie i suszyć je w formie rozwieszonej. Co jednak zrobić z wkładem do pieluch wielorazowych? Sposób postępowania jest taki sam. Pralkę warto załadować co 1-2 dni. Oczywiście, jeśli nie jesteś przekonana do mechanicznych rozwiązań, wszystko możesz również wyprać ręcznie. W Bambiboo dostępne są zestawy wkładów do pieluch wielorazowych pakowane po 2 lub 6 sztuk. Zastanów się, ile możesz ich potrzebować i zaplanuj zakup wcześniej.

Jak założyć pieluchę tetrową?

Sposobów oraz technik jest naprawę wiele. Warto jednak pamiętać, że w przypadku tetry nie ma dodatkowej kieszonki na wkład do pieluchy wielorazowej. Maluch może szybciej odczuć wilgoć i zasygnalizować konieczność zmiany. Nie ma żadnych przedziałów wagowych. Przeważnie takie pieluchy wielorazowe mają konkretne wymiary. Najczęściej można trafić na opcję 80 x 80 cm, a rzadziej wersję 70 x 80 cm. Jak założyć pieluchę tetrową? Ten sposób z pewnością zna Twoja babcia. Będziesz potrzebować 2 kawałków materiału.

  1. Jeden kawałek tetry złóż po przekątnej tak, aby materiał utworzył trójkąt. Pamiętaj, aby zwrócić pieluchę wielorazową wierzchołkiem ku dołowi.
  2. Pośrodku umieść 2 tetrę złożoną w prostokąt. Połóż na niej maluszka.
  3. Dolny róg trójkąta oraz część prostokątną przełóż między nogami dziecka.
  4. Aby owinąć niemowlaka, chwyć za boczne rogi trójkąta.
  5. Całość możesz spiąć specjalnymi spinaczami lub agrafkami.