Łóżeczko turystyczne to dość praktyczny gadżet dla rodziców. Przydaje się w różnych sytuacjach, czasem nieoczekiwanych. Wykorzystamy je wyjeżdżając na wakacje, choć część ośrodków posiada na wyposażeniu łóżeczka dla maluchów, to wiele mam woli do samochodu spakować własne. Jeśli wybieramy się w odwiedzimy do rodziny, to z pewnością łatwiej będzie położyć małe dziecko spać w specjalnym łóżeczku niżeli na kanapie, bo wówczas nie możemy spuścić go z oka. U mnie przydało się jeszcze w dwóch sytuacjach.

Gdy syn połamał swoje drewniane łóżeczko i potrzebował szybko zastępstwa oraz gdy mały remont wymagał przeniesienia młodszego do opiekunki w ciągu dnia, wówczas mogła go spokojnie położyć spać w dzień.

Jakie łóżeczko turystyczne wybrać?

Warto określić własny budżet na jego zakup oraz to jak często i intensywnie będziemy z niego korzystać. Jeśli ma służyć sporadycznym wyjazdom to nie potrzebujemy cudów i wystarczy najprostsze, składane i pakowane do torby. Zwykle w zestawie jest jeszcze składny materac. Jest on dość twardy więc ja kładłam na niego gruby koc lub cienki materac.

Jeśli często planujemy być rozjazdach i np. normalką są u nas weekendowe wyjazdy do rodziny to warto zainwestować w swoją wygodę. Na rynku dostępne są bowiem modele łóżeczek turystycznych z regulowaną wysokością spania podobnie jak wygląda to w przypadku łóżeczek drewnianych. Obecność rozpięcia, które umożliwia starszemu dziecku wchodzenie i wychodzenie jest rzeczą całkowicie normalną, natomiast wybór łóżeczka turystycznego z przewijakiem stanowi już opcje. Będzie to z pewnością bardzo wygodne.

Możemy spotkać również łóżeczka z takimi dodatkami jak karuzela z zabawkami i melodyjkami, budka. Wiele zestawów posiada także moskitiery aby można było ustawić dziecko latem do snu w ogrodzie lub na tarasie bez obaw ukąszenia.

Łóżeczko turystyczne powinno mieć kółka ale tylko dwa. Gdy są cztery traci na stabilności. Mocowanie dwóch daje możliwość łatwego i swobodnego przesuwania i przestawiania łóżeczka, a jednocześnie bez naszej ingerencji pozostaje ono nieruszone na miejscu. Kółka powinny posiadać odpowiednie blokady.