Wybór pościeli dla dziecka zwykle dopełnia aranżacji i przygotowywania pokoju dla oczekiwanego potomka. Stanowi ona pozornie niewielki element jednak bardzo istotny i zauważalny. Dokonanie wyboru uzależnione jest zwykle od upodobań mamy, tego co jej się podoba, jaka jest.

Jaką pościel wybrać dla dziecka?

Najlepiej sprawdzi się bawełna, bo będzie jednocześnie cieplutka i przewiewna, a skóra dziecka i tak będzie narażona na odparzenia i podrażnienia w różnych lokalizacjach więc lepiej choć tu ich unikać. Zamki i guziki mogłyby być niebezpieczne, grozić udławieniem, podrapaniem lub wieloma innymi wypadkami. Pościel na dzieci powinna być albo szyta na specjalną zakładkę, i być pozbawiona takich twardych elementów albo mięć całkowicie ukryty zamek, dzięki czemu nie będzie przeszkadzać.

Kolory i wzory to już zdecydowanie bardziej obszerna kwestia. Po pierwsze w grę wchodzi płeć dziecka. Dość powszechnie stosuje się róże dla dziewczynek i błękity dla chłopców. Jednak kolory można dowolnie mieszać. Musisz zastanowić się czego oczekujesz i co Ci się podoba. U mnie pościel, tak jak i cały pokój synów była utrzymana w żywych i radosnych kolorach, pełnych uśmiechu. Jednak u niektórych koleżanek obserwowałam zachowawcze i dość jednolite, czasem pastelowe, stłumione barwy, bardzo klasyczne połączenia – i one również miały swój urok, choć nie pasowały do mojej osobowości.

Wybierz to co ci się najbardziej spodoba i jeśli będzie w pełni bezpieczne dla Twojego dziecka i wykonane z przyjaznych materiałów to koniecznie kup bo właśnie z tego będziesz się najbardziej cieszyć.