Aranżowanie pokoju dziecka to zdawałoby się sama przyjemność, w końcu w sklepach dostępnych jest tyle cieszących oczy mebli oraz dodatków, stworzonych z myślą o najmłodszych. Jednak do tego zadania należy podejść także odpowiedzialnie, zwłaszcza kiedy wybiera się łóżka dziecięce. Meble te stanowią podstawę wyposażenia sypialni najmłodszych członków rodziny. Takie łóżka powinny być nie tylko ładne i estetycznie wykonane, ale głównie bezpieczne.

Łóżka dziecięce (nie)tylko drewniane

Wielu rodziców najchętniej wybiera modele wykonane z drewna, ewentualnie z płyty meblowej. Trudno się dziwić, ponieważ takie łóżka są uniwersalne i pasują do każdej sypialni. Ich zaletą pozostaje również solidność. Wybierając model o większych rozmiarach, zyskuje się łóżko na lata. Nawet gdy pociecha będzie rosnąć, ten element wyposażenia wciąż pozostanie przydatny.

Bogactwo odcieni i gatunków drewna, z jakich wykonuje się łóżka dziecięce, także przekłada się na ich dużą popularność. W kategorii mebli dla dzieci, wyroby drewniane nie stanowią jednak jedynej opcji. – Poza łóżkami drewnianymi, nasz sklep oferuje najmłodszym także inne rozwiązania. To łóżka wykonane z tworzyw sztucznych, kolorowe i występujące w oryginalnych kształtach – informuje przedstawiciel sklepu z materacami i łóżkami Materace-dla-Ciebie.pl. – Zanim podejmie się ostateczną decyzję, warto zatem zapoznać się z pełną ofertą sklepu. Jeżeli ma się wątpliwości, do dyspozycji pozostają również konsultanci, z którymi można porozmawiać za pośrednictwem Internetu.

Jeżeli dziecko jest już większe, dobrze omówić z nim dostępne opcje. W ten sposób zwiększa się szanse na udaną aranżację wymarzonego pokoju dziecka. A ponadto uczy się je odpowiedzialności za podjęte decyzje.

Przydatne dodatki do łóżka

Łóżka dziecięce to specyficzny rodzaj wyrobów. Przede wszystkim dlatego, że często stają się elementem wyposażenia niewielkiego pokoju. A nawet jeżeli wnętrze to jest dosyć pokaźnych rozmiarów, to i tak ciężko tam zmieścić cały dobytek małego człowieka. Ubranka, zabawki, pomoce szkolne i szereg różnych skarbów, których nawet dorośli nie mają sumienia wyrzucić. Dlatego rozsądnie jest wybierać rozwiązania aranżacyjne, dzięki którym zyska się więcej miejsca kosztem niewielkiej powierzchni.

Przykładem mogą tu być łóżka piętrowe. Zazwyczaj wstawia się je do pokoju, w którym mieszka dwoje dzieci, choć nie jest to reguła. Takie łóżka są bardzo lubiane przez najmłodszych, dlatego czasami pojawiają się także w sypialniach jedynaków. Dzięki nim dziecko zyskuje ciekawsze warunki do zabawy i rozwoju. Przydają się również przy okazji wizyty gości.

Alternatywą pozostają modele jednoosobowe, ale wyposażone w dodatkową szufladę na materac. To świetne rozwiązanie, z którego korzystają rodzice dwójki dzieci, mieszkających w jednym pokoju, ale także opiekunowie towarzyskich maluchów, lubiących zapraszać na noc kolegów z przedszkola czy klasy.

Współczesne łóżka dziecięce zazwyczaj wyposażone są w dodatkowe szuflady. Można w nich pomieścić wiele rzeczy, nie tylko zapasowy komplet pościeli, ale też ubranka i zabawki. Elementem zwiększającym bezpieczeństwo małych użytkowników są natomiast barierki. W łóżkach piętrowych postrzegane są jako obowiązkowe, ale spotyka się je także w klasycznych modelach pojedynczych. Dzięki nim dziecko jest bezpieczniejsze, przez co jego rodzice także mogą spać spokojniej.