Wolne dni od nauki i pracy to czas, kiedy możemy zaplanować atrakcje dla całej rodziny. Oczywiście zarówno wypoczynek na wsi, jak i w mieście ma sporo wad, jak również zalet. Dzisiaj zastanowimy się nad tym, jak możemy spędzić deszczowy dzień w mieście. Czy naprawdę dzieci mogą być zadowolone, kiedy za oknem pada deszcz? Zachęcamy do lektury.

Wolne dni od nauki i pracy to czas, kiedy możemy zaplanować atrakcje dla całej rodziny. Oczywiście zarówno wypoczynek na wsi, jak i w mieście ma sporo wad, jak również zalet. Dzisiaj zastanowimy się nad tym, jak możemy spędzić deszczowy dzień w mieście. Czy naprawdę dzieci mogą być zadowolone, kiedy za oknem pada deszcz? Zachęcamy do lektury.

Deszcz to nie koniec świata

Kiedy planujemy wypoczynek w mieście, szukamy różnego rodzaju atrakcji, które byłyby zadowalające dla dzieci w różnym wieku. Jeżeli chodzi o wakacje, możliwości mamy mnóstwo. Praktycznie w każdym mieście możliwe z plażowanie, bieganie, zajmowanie się budowanie zamków z piasku, wspólne wycieczki rowerowe, wyjście na piknik, czy różnego rodzaju atrakcje na świeżym powietrzu. W momencie, kiedy deszcz krzyżuje nam plany, trudno znaleźć ciekawą alternatywę dla różnych aktywności. Wiele osób rezygnuje wtedy ze swoich planów i woli zostać w domu. Wtedy też możemy oglądać filmy, zająć się wspólnym graniem w gry planszowe, rysowanie, malowaniem itd. Jednak optymiści nawet w deszczu dostrzegam pewne pozytywy. Stare przysłowie mówi, że nie ma złej pogody na to, by spędzić czas na zewnątrz, a są jedynie źle dobrane ubrania. Czy faktycznie tak jest?

Aktywność fizyczna w deszczowy dzień

Mimo tego, że w mieście mamy mnóstwo możliwości do ciekawego spędzenia czasu w pomieszczeniach, centrach kultury i nauki, salach zabaw, restauracjach itd., warto pamiętać o tym, jak ważną rolę odgrywa aktywność fizyczna i codzienna dawka tlenu. Dlatego też deszczowe dni nie powinny nas zniechęcać. Ponadto istotne jest to, że w ten sposób, kiedy wychodzimy na zewnątrz mimo złej pogody, w naszych dzieciach wyrabiamy pozytywne nawyki. Niejednokrotnie również wychodzimy z założenia, że przecież w deszczu na zewnątrz nie czeka na nas nic ciekawego. Jednak ten tok myślenia wcale nie jest słuszna, gdyż maluchy, jaki starsze dzieci mogą świetnie bawić się mimo deszczowej aury. Nie możemy jednak zapominać o tym, by odpowiednio zaplanować taki spacer, szaleństwo w kałużach, czy błotne zabawy. W tym celu należy zacząć od uzupełniania naszej garderoby. Jeżeli odpowiednio wcześnie dokonamy zakupów, możemy mieć pewność, że deszcz nas nie zaskoczy, a uda nam się sprawić ogromną frajdę naszym dzieciom.

Brudne dzieci to szczęśliwe dzieci

Przywołaliśmy wyżej dość popularne powiedzenie, które z pewnością znana jest przez wszystkich rodziców. Mimo tego, że każdy z nas, będąc opiekunem malucha, ma za sobą epizod przesadnego dbania o czystość, dezynfekowania powierzchni i dokładne czyszczenie wszelkich zabawek, w pewnym momencie nie przestrzegamy tych zasad już z takim rygorem. Im starsze dzieci, tym więcej frajdę mają z tego, że się ubyło co. Oczywiście mówimy tutaj o maluchach wieku przedszkolnym, które uwielbiają intensywna zabawy plastyczne, sensoryczna, czy także kochają błotne szaleństwa. Dlatego też nawet w deszczu może być naprawdę fajnie. Koniecznie musimy pamiętać jednak o tym, by zainwestować w odpowiednią odzież chroniącą przed przemoczeniem.

Co zrobić, kiedy w mieście pada deszcz?

Wspomnieliśmy już o tym, że nawet w deszczowy dzień spacer może być ciekawe. Na początek jednak musimy odpowiednio się ubrać, a szczególnie zadbać o to, by nasze dzieci były ubrane odpowiednio do panujących warunków atmosferycznych. W tym celu przydatna będzie kurtka przeciwdeszczowa lub peleryna przeciwdeszczowa, spodnie chroniące przed deszczem oraz dodatkowe akcesoria. Kalosze dziecięce to jeden z kluczowych elementów garderoby każdego dziecka. Zakup ich powinien być jednak dokładnie przemyślany, aby tym samym obuwie to pozytywnie wpływało na rozwój stopy oraz prawidłowy chód. Ponadto warto zwrócić uwagę, by wybrane przez nas kalosze dla dzieci były odpowiednio lekkie. Niewątpliwie warto rozważyć zakup takiego obuwia, które dodatkowo został wyposażony w odpowiedni wkład ocieplający. Wybierając okrycia wierzchnie chroniące przed wiatrem i deszczem, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Z całą pewnością współczynnik wodoodporności będzie odgrywał tutaj kluczową rolę, ale dla dzieci istotniejsze będą ciekawe wzory i ulubione kolory. Na rynku znajdziemy mnóstwo różnorodnych elementów garderoby z dziecięcej, które są szczególnie atrakcyjna wizualnie, a temat ten dotyczy także odzieży przeciwdeszczowej.

Peleryna chroniąca przed deszczem czy kurtka przeciwdeszczowa to podstawowe wyposażenie garderoby każdego malucha. Dzięki nim dziecko będzie mogło swobodnie bawić się w deszczu. Oczywiście dodatkowo warto zakupić wysokiej jakości spodnie przeciwdeszczowe. Dla młodszych dzieci świetnym rozwiązaniem okażą się te modele, które posiadają regulowana Szelki. Wybór takich rozwiązań sprawi, że możemy zainwestować w spodnie o rozmiar lub nawet dwa rozmiary większe, dzięki czemu posłużą one dłużej niż jeden sezon. Na dodatek zdecydowana większość modeli została wyposażona w odpowiednie Ściągacze na dole nogawek oraz gumki, które możemy założyć na kalosze. Również w przypadku odzieży chroniącej przed deszczem bardzo zwrócić uwagę na to, czy interesujące nas modele posiadają elementy odblaskowe. Z pewnością mnóstwo frajdy dzieciom sprawi także ciekawa parasolka dla chłopca i dziewczynki. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem. Stelaż powinien być odpowiednio zabezpieczone, a wybrany przez nas produkt nie może posiadać żadnych ostrych elementów czy niebezpiecznych krawędzi. Parasolka dla chłopca i parasolka dla dziewczynki to doskonały wybór i przydatne akcesoria.

Podsumowanie

Mimo tego, że w mieście mamy mnóstwo ciekawych alternatyw do tego, jak spędzić deszczowy dzień poza domem, spacer również może okazać się prawdziwą frajdą. Odpowiednie przygotowanie sprawi, że będziemy czuć się bezpiecznie i z minimalizujemy do zera ryzyko przeziębienia.