Elektryczne skutery dla niepełnosprawnych stopniowo wypierają tradycyjne wózki inwalidzkie. Przede wszystkim wynika to ze zdecydowanie większej mobilności i niezależności, jaką daje skuter inwalidzki.

Skutery inwalidzkie — nowy wymiar niezależności

Skutery elektryczne dla niepełnosprawnych to wysokiej jakości sprzęt, który oferuje przede wszystkim znacznie szersze możliwości swobodnego poruszania się niż te, które związane są z tradycyjnym wózkiem inwalidzkim. Ten ostatni jest najczęściej napędzany przede wszystkim siłą ludzkich rąk, co sprawia, że dystans, który można nim pokonać, jest w dużej mierze zależny od tego, w jakiej kondycji fizycznej znajduje się osoba z niepełnosprawnością. Nawet zaś osoba, która ma sporo siły w rękach, nie jest w stanie na wózku pokonać naprawdę dużych dystansów. Elektryczny wózek inwalidzki zupełnie zmienia tę sytuację, ponieważ daje ogromną niezależność. Ponieważ składane skutery inwalidzkie są napędzane energią elektryczną, tempo ich poruszania się jest zupełnie niezależne od kondycji osób z nich korzystających.

skutery elektryczne dla niepełnosprawnych

Skuter inwalidzki elektryczny — jak działa?

Elektryczne skutery inwalidzkie są w stanie poruszać się z prędkością nawet 15 km/h. Taka prędkość jest bardzo trudna, a w większości przypadków właściwie nieosiągalna w sytuacji, kiedy koła poruszane są siłą ludzkich mięśni. Skuter elektryczny nie musi być oczywiście podłączony cały czas do źródła prądu — wyposażony jest w pojemną i wytrzymałą baterię, która sprawnie działać może przez wiele długich lat.

Jakie zalety ma elektryczny skuter inwalidzki?

Skutery elektryczne dla niepełnosprawnych to przede wszystkim szansa na większą niezależność, możliwość pokonywania dłuższych tras bez konieczności korzystania z czyjejkolwiek pomocy. Skutery elektryczne inwalidzkie wyróżniają się bardzo wysokimi właściwościami jezdnymi. Gwarantują komfort jazdy. Bez problemu pokonują proste przeszkody, a także wszelkiego rodzaju bariery architektoniczne. Są przy tym bardzo stabilne i do tego amortyzują różnego rodzaju wstrząsy. Skutery elektryczne inwalidzkie pozwalają osobom z niepełnosprawnościami na nowo odkrywać świat i w łatwy sposób się po nim poruszać.

Elektryczne skutery inwalidzkie do samochodu

Bardzo dużym plusem, jaki posiadają inwalidzkie skutery elektryczne, jest ich prosta konstrukcja. Sprawia ona, że skutery inwalidzkie składane do auta zapakować można bez większego problemu. Nie zajmuje to dużo czasu, nie jest skomplikowane. Konstrukcja jest stosunkowo lekka, skuter szybko można złożyć i bez problemu zapakować do samochodu.