Wybór grzechotki powinien zostać ściśle uzależniony od wieku dziecka. Z pewnością maluch, który niedawno nauczył się chwytać nie udźwignie ciężkiej i masywnej grzechotki, a nawet jeśli uda mu się ją unieść to cała zabawa może skończyć się płaczem w wyniku upuszczenia jej np. na główkę. Warto więc rozważnie i dokładnie dobierać zabawki i grzechotki do wieku dziecka.

Zakup pierwszej grzechotki

Pierwsza grzechotka dla małego dziecka powinna być przede wszystkim lekka i posiadać cienki uchwyt, który umożliwi maluchowi jej ujęcie i mocne złapanie, a to z kolei uniesienie do góry. Tak rozpocznie się pierwsza zabawa i podziwianie kolorów i dźwięków. Początkowo wystarczające będzie posiadanie jednej lub dwóch grzechotek.

Kolejne grzechotki

Okres zabawy grzechotkami jest stosunkowo krótki. W okolicach pierwszego roku życia dziecko sięga już chętnie po różnego rodzaju inne zabawki, a grzechotki często schodzą na dalszy plan. Jeśli planujemy samodzielnie kupować grzechotki to w miarę jak dziecko będzie rosło możemy wybierać coraz większe i cięższe, jednak bez przesady. Tak naprawdę kwestia grzechotek nie powinna nas specjalnie martwić, gdyż z pewnością nasza pociecha dostanie wystarczającą ilość w formie prezentów od rodziny oraz znajomych.