Idealny pokój dla dziecka pełni kilka istotnych funkcji. Musi stanowić strefę odpoczynku, nauki i zabawy. Tak zróżnicowane role mogą wydawać się dużym wyzwaniem dla rodzica, który nie ma do dyspozycji zbyt wiele miejsca. Jednak niezależnie od posiadanego metrażu, możemy urządzić wnętrze, które spełni te wszystkie warunki. Wystarczy, że zadbamy o dobór odpowiednich mebli.

Jednym z najważniejszych punktów każdego dziecięcego pokoju jest biurko. Musi być wygodne, funkcjonalne i pozwalać na przechowywanie szkolnego wyposażenia, zeszytów i innych rzeczy. Liczy się również ilość miejsca na blacie. Musi oferować na tyle dużą przestrzeń, aby umożliwić ustawienie komputera, rozłożenie książek, zeszytów i przyborów do pisania. Przykładem takiego wygodnego i jednocześnie kompaktowego biurka jest model BASIC+ z oferty sklepu Euforma. Autorzy tego projektu zostali finalistami konkursu Dobry Wzór 2018. Nie bez powodu – model jest wyposażony w dwie szuflady, posiada rozłożysty blat, na którym zmieści się wiele przedmiotów, a także z przydatną półeczkę na lampkę i dodatkowe rzeczy. Lekki mebel o takim kształcie będzie doskonałym rozwiązaniem do pokoju małego ucznia.

Wybierając biurko minimalistyczne, inwestujemy w produkt uniwersalny, który będą odpowiedni zarówno dla malucha, jak i nastolatka. Meble dziecięce mogą pełnić również funkcję dodatkowego miejsca do przechowywania. Gdy zależy nam na lekkiej formie, wygodzie, a przy tym większej pojemności, wybierzmy coś w stylu modelu VOLLEYBOX. Ten typ biurka posiada praktyczną, głęboką szufladę, w której pomieścimy książki, zeszyty i wiele innych przedmiotów. Oprócz tego wyróżnia się dość wysokimi nogami, które umożliwiają ustawienie pod nią jednego, większego pudła. W ten sposób unikniemy problemu porozrzucanych papierów i piętrzących się na blacie książek.

fot. euforma.pl

Oszczędność miejsca i interesujący design

Poza stołem, kompaktowe może być również łóżko, czyli drugi bardzo istotny i niezbędny element pokoju każdego malucha. Niezwykłą atrakcją zarówno dla dziecka, jak i nastolatka, będzie łóżko na antresoli, takie jak np. model TREEHOUSE. Będzie łączyć w sobie dwa miejsca do spania, dwie przesuwne półeczki, dużą szufladę na kółkach i pełnowymiarowy regał. W żadnym pokoju nie powinno zabraknąć również dużej, pojemnej szafy, która pomieści letnie i zimowe ubrania, sprzęt sportowy, zabawki i masę innych przedmiotów.

Przykładem takiego mebla jest bez wątpienia model LOLLY, kolejny produkt oferowany przez salon meblowy Euforma. Szafa jest lekka w formie, umieszczona na niewielkich, bukowych nóżkach i zaskakująco pojemna. Jej dodatkowym atutem jest niejednolita kolorystyka, idealnie wpisująca się w aranżację pokoju dla dziecka. Wysokie nogi pozwalają na łatwe usuwanie kurzu spod szafy, co jest szczególnie istotne dla małego alergika. Decydując się na produkty typu biurko VOLLEYBOX, szafa LOLLY, lub łóżko TREEHOUSE, inwestujemy w jeden, wielofunkcyjny mebel. Pozwala to zaoszczędzić sporo przestrzeni i umożliwia stworzenie minimalistycznego, komfortowego wnętrza. To idealny kompromis pomiędzy praktycznością, a niewielkim metrażem.