Czy którykolwiek z rodziców ma zamiar urządzić pokój swojego dziecka z dużą dawką bylejakości? Z całą pewnością nie! Starają się oni bowiem w pełni o to, by cztery katy należące do ich pociechy były pod każdym względem wyjątkowe.

Dlatego całymi tygodniami wybierają odpowiednie meble i kolory ścian, lampy i dodatki. A co z obrazami? Jakie modele są w tym przypadku godne uwagi?

Obrazy dla dzieci

Okazuje się, że dzieciaki najbardziej doceniają takie modele, które przedstawiają ich ulubione postawi z bajek, baśni i kreskówek. Te nieco starsze mają już swoje hobby i zainteresowania, zatem jeśli dziecko kocha piłkę nożną, warto byłoby umieścić w jego pokoiku obrazy wieloczęściowe przedstawiające murawę oraz zawodników. Gdy zaś uwielbia kosmos – mamy pewność tego, że znajdzie się egzemplarz, na którym widniały będą wspaniałe gwiazdy i planety.

 Co z kolorystyką?

Wszystko wskazuje na to, że bezpowrotnie minęły już czasy, w których pokoje dziewczynek urządzane były wyłącznie na różowo, a cztery kąty chłopców w kolorze błękitny. Dziś rodzice stosują w pokoikach swoich pociech znacznie więcej rozwiązań. Nierzadko pojawiają się na przykład (charakterystyczne dla stylu skandynawskiego) szarości w połączeniu z bielą, beże i brązy także wiodą prym. Nierzadko pokoiki maluchów są też zielone, żółty w połączeniu z granatem to także przysłowiowy strzał w dziesiątkę.

Piękne, solidnie wykonane,  w pełni bezpieczne dla zdrowia!

Kiedy rodzic kupuje coś la swojej pociechy, dba on w pełni o to, aby wybrany produkt był nie tylko estetycznie wykonany, ale jednocześnie trwały, solidny i wytrzymały. Na szczęście obrazy naścienne spełniają te funkcje w stu procentach. Nie zapominamy rzecz jasna także o kwestiach bezpieczeństwa, na szczęście jednak i  z tym nie ma najmniejszego nawet problemu.  Widać bardzo wyraźnie, że design na poziomie światowym wkroczył do tego typu pomieszczeń i na pewno o nie opuści. Dlatego dziś pokoiki dziecięce w Polsce coraz częściej prezentują się niczym z prestiżowych katalogów wnętrzarskich!