Najlepszym pokarmem dla maluszka jest mleko mamy. To ono dostarcza składniki potrzebne do jego odpowiedniego rozwoju, chroni go przed czyhającymi wirusami i bakteriami i ułatwia budowanie silnej więzi. Czasami jednak, mimo szczerych chęci i wysiłku mamy, karmienie w taki sposób przestaje się udawać, a najbliżsi sugerują przejście na mleko modyfikowane. Też jesteś w podobnej sytuacji? 

Skąd czerpać wiedzę o karmieniu maluszka?

Czego potrzebuje kobieta w trakcie ciąży, po porodzie i będąca już w domu z maluszkiem? Na tych wyjątkowych etapach niezwykle ważne jest wsparcie, które w idealnym scenariuszu powinno płynąć od osób sprawujących nad nią opiekę medyczną, przyjaciół oraz członków rodziny. Wydaje się jednak, że równie istotny jest szeroki dostęp do rzetelnej wiedzy, w tym o karmieniu dziecka w pierwszych i kolejnych miesiącach jego życia. To dzięki wiarygodnym, prawdziwym i obiektywnym wiadomościom przyszła lub już szczęśliwa mama będzie mogła samodzielnie obalać mity, które w świecie młodych rodziców wciąż mają się dobrze. 

Wsparcie specjalistów i bliskich osób oraz dostęp do rzetelnej wiedzy powinny iść ze sobą w parze i wzajemnie się uzupełniać. To znaczy, że porady usłyszane np. od członków rodziny i przyjaciół dobrze jest sprawdzić, korzystając z wiarygodnych źródeł. Skąd czerpać wiedzę o karmieniu maluszka? Pomocne może okazać się przeczytanie informacji, które na własnych stronach internetowych umieszczają producenci mleka modyfikowanego, choćby Humana i mleko następne tej marki o unowocześnionej formule. Tutaj możesz wpisać inną markę, o jakiej sama pomyślałaś lub ktoś bliski Ci o niej opowiedział. 

Pewność, że wybieramy dobrze 

Wszystkie informacje o karmieniu pociechy i mleku modyfikowanym, które przeczytasz na stronach producentów, dobrze jest omówić ze swoim specjalistą, np. pediatrą, położną. Ze względu na to, że każdy maluszek jest wyjątkowy, potrzebuje on rozwiązania dopasowanego specjalnie do jego potrzeb. Dzięki profesjonalnemu wywiadowi wybieranie mleka nie będzie przypominało losowania. Wiedząc, jakie dokładnie rozwiązania zostały wykorzystane przez producentów i co oznaczają one dla Ciebie i dziecka, będziesz mogła podjąć lepszą decyzję. A dla każdej z nas, mam, pewność, że wybieramy dobrze, jest bezcenna.

W wyborze najlepszego mleka modyfikowanego dla dziecka niezbędna jest profesjonalna pomoc, np. pediatry czy położnej. Do przejścia na taki sposób karmienia warto przygotować się także samodzielnie, poświęcając czas na czytanie tekstów poradnikowych dostępnych na wiarygodnych stronach. Korzystając z wiedzy specjalistów i poszerzając swoją wiedzę już w trakcie ciąży, będziesz zdecydowanie lepiej przygotowana do podjęcia tak ważnej decyzji. Jeśli więc okaże się, że nie możesz już dłużej karmić piersią, będziesz wiedziała, od czego zacząć ewentualną zmianę sposobu karmienia.

Informacje przygotowywane na podstawie https://www.humana-baby.pl/