Z całą pewnością wiele mam stwierdzi, że bez przewijaka można sobie poradzić. Owszem można ale na pewno nie jest to ani wygodne ani tym bardziej dobre dla naszego kręgosłupa. Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka rożnych rodzajów tego sprzętu i możliwe jest dobranie takiego, który nie spowoduje dodatkowego zagracenia małej przestrzeni.

Stoliki do przewijania

Takie mebelki mało kto wykorzystuje w domu. Sprawdzają się raczej w przychodniach czy centrach handlowych. Składają się bowiem niejako z dwóch półek jedna – górna wyłożona jest miękkim materacykiem, na którym będziemy przewijać dziecko, zaś druga dolna służy do położenia sobie niezbędnych rzeczy. Jednak wszystko jest na wierzchu, a w domu raczej wolimy aby było pod ręką a schowane.

Przewijaki na komodę

To z całą pewnością jedna z popularniejszych opcji. Urządzając pokoik dla dziecka warto zdecydować się na taką komodę, na której umieścimy przewijak, pamiętając jednocześnie aby ustawić ją w niewielkiej odległości od łóżeczka. W górnej szufladzie możemy umieścić wszystkie niezbędne rzeczy do pielęgnacji niemowlęcia i dzięki temu stojąc prosto, nie pochylając się nad dzieckiem możemy je bardzo szybko przewinąć. Jednocześnie wszystko wygląda bardzo schludnie, pieluchy i kosmetyki nie walają się na wierzchu i wszystko ma swoje miejsce.

Przewijaki na łóżeczko

To rozwiązanie sprawdziło się u mnie. Nie kupowałam bowiem nowych mebelków, a wykorzystywałam te co już miałam. Przy pierwszym synu, ze względu na brak miejsca nie kupiłam przewijaka i radziłam sobie na różne sposoby, ale cierpiał na tym mój kręgosłup. W drugiej ciąży doszłam do wniosku, że łóżeczko wstawione będzie i tak więc czemu miałabym nie kupić przewijaka na łóżeczko. Byłam z niego bardzo zadowolona, w prawdzie dla bezpieczeństwa i własnego spokoju zawsze zdejmowałam i stawiałam obok jak mały spal, ale mój kręgosłup czuł znaczną różnicę.

Przewijaki wiszące

Rozwiązanie ciekawe choć nie wiem, czy ktoś montuje je w domach. Z pewnością widziałaś takie w restauracjach, na stacjach benzynowych czy w niektórych sklepach. Wiszą złożone na ścianie, zajmując niewiele miejsca i rozkładamy je jedynie w celu użycia. W niewidocznej po złożeniu części często znajdują się kieszenie umożliwiające przechowywanie najpotrzebniejszych kosmetyków i np. kilku pieluszek. Jest to również rozwiązanie dla małej przestrzeni, pomagające zadbać mamie o siebie i swoją wygodę.