Elektryczne sterylizatory parowe to spore ułatwienie dla dzisiejszej mamy. Dawniej wykorzystywało się prosty, babciny sposób na utrzymanie czystości akcesoriów dla dziecka, czyli gorąca woda i gotowanie. Dziś jest łatwiej. Butelki i smoczki wkładamy do specjalnego urządzenia, odczekujemy kilka minut- bo tyle trwa cały proces i mamy czyste butelki i smoczki. Przechowując je w zamkniętym pojemniku utrzymujemy ich sterylność przez kolejne 24 godziny.

Sterylizatory elektryczne

Urządzenia te działają z wykorzystaniem pary wodnej. Często mieszczą co najmniej kilka butelek na raz i są dostosowane do najróżniejszych ich rozmiarów, czyli do większości marek dostępnych na rynku. Istnieją również sterylizatory wielofunkcyjne, które mogą chociażby być jednocześnie podgrzewaczami do mleka czy podróżnymi termoopakowaniami. Mogą również wyciskać sok czy umożliwić ugotowanie na parze jajek.

Taka wielofunkcyjność może zaskakiwać, jednak dziś wiele osób szuka rozwiązań, które ułatwią im życie, a jednocześnie zostaną zamknięte w jednym i niewielkim objętościowo urządzeniu. Tak więc takie kombajny sterylizujące z dodatkowymi funkcjami wydają się ciekawym rozwiązaniem.