Rozmaitych sterylizatorów, zarówno elektrycznych jak i mikrofalowych, na rynku dostatek. Dlatego producenci prześcigają się w uzupełnianiu oferowanych przez siebie urządzeń w jak najwięcej funkcji i dodatkowych akcesoriów, których zadaniem jest uatrakcyjnienie produktu w oczach kupujących. Co jest godne uwagi?

Akcesoria do sterylizatorów

1. Szczypce do wyjmowania akcesoriów po sterylizacji – nie musimy dotykać ich palcami, możemy delikatnie wyjąć i przełożyć do sterylnego pudełka.

2. Pudełka do przechowywania – najczęściej polega to na tym, że w takim pudełku umieszcza się odpowiednie akcesoria i poddaje sterylizacji. Jeśli ich z niego nie wyjmujemy zachowują one sterylność przez około 24 godziny.

3. Suszarka – to ciekawa opcja, która niekiedy jest wbudowana w niektórych sterylizatorach.

4. Wbudowany koszyk do zmywarki – umieszczamy na nim butelki i inne akcesoria, które można w ten sposób myć, włączamy cykl mycia w zmywarce, a następnie całość przekładamy do sterylizatora.

5. Szczoteczka do czyszczenia butelek – pewnie niektóre mamy pomyślały że jak kupią sterylizator to nie będą się już męczyć z myciem butelek. Nic bardziej mylnego. Zanim poddamy akcesoria sterylizacji trzeba je dokładnie wyczyścić, i nie musi to odbywać się w zmywarce- sprawdzi się również stara metoda z zastosowaniem szczotki do butelek, która również może znajdować się w naszym zestawie.