Kto z nas nie pamięta czasów młodości, kiedy to na wakacjach z rodzicami grało się w badmintona. Już dziś możesz zafundować takie same wspomnienia swoim dzieciom, tworząc własne domowe boisko.

Badminton to sport doskonały nawet dla najmniejszych dzieci – zasady gry nie są skomplikowane, a sam proces zabawy łatwy i przyjemny. Jeśli chcesz od najmłodszych lat zaszczepić w swoich pociechach pasję do sportu, to ta aktywność jest doskonałym pomysłem. Choć grać można dosłownie zawsze i wszędzie, ponieważ wystarczy posiadać paletki oraz lotki, to dlaczego by nie zapewnić Twoim dzieciom wyjątkowego miejsca do zabawy, tworząc domowe boisko do badmintona? Sam proces jest niezwykle szybki i łatwy, a jego efektem będą niezapomniane wspomnienia i wspaniała zabawa każdego dnia. Dowiedz się, jak w prosty sposób stworzyć pole do gry w ogrodzie.

Wybierz idealne miejsce

Choć nie ma potrzeby wydzielania ogromnej powierzchni, to jednak warto zadbać o to, aby była ona na tyle duża, żeby dzieci mogły swobodnie po niej biegać i gonić za nadlatującymi lotkami. Jak w takim razie wybrać miejsce idealne na boisko do badmintona? Postaw na nawierzchnię naturalną i porośniętą trawą – dzięki temu nawet w przypadku upadku, Twoim pociechom nie stanie się nic poważnego. Upewnij się, że powierzchnia nie posiada żadnych dziur, uniesień czy kamieni, które bardzo często mogą być przyczyną kontuzji i ran.

Dla osób z większych budżetem zalecamy także zadbanie o odpowiednie oświetlenie pola do gry, dzięki czemu nawet wieczorne zabawy będą komfortowe i przyjemne. Martwisz się o zagubione lotki? Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest ogrodzenie boiska, chociażby od strony granicy działki – w ten sposób unikniesz konieczności nieustannego odwiedzania sąsiadów z prośbą o zwrócenie zagubionego przedmiotu.

Wyposaż swoje boisko do badmintona

Chociaż badminton to sport, który nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów poza paletkami i lotkami, to jednak jeśli już zdecydowałeś się stworzyć przydomowe boisko, to warto zadbać o kilka istotnych szczegółów. Doskonałym pomysłem jest siatka do badmintona, dzięki której z łatwością podzielisz boisko na pół, ułatwiając dzieciom zabawę. Jest to także dodatkowe wyzwanie – dzięki jej obecności będą musiały postarać się, aby odbić lotkę wystarczająco mocno, aby nad nią przeleciała. Powieszenie jej jest niezwykle proste, wystarczą do tego dwa pachołki o odpowiedniej wysokości, które zostaną ustawione po przeciwległych stronach pola do gry. Pamiętaj, aby siatka była odpowiednio napięta.

Domowe boisko do gry to doskonały pomysł na prezent dla najmłodszych. Zbliżające się urodziny, święta czy też dzień dziecka to idealna okazja, aby stworzyć dziecku miejsce do zabaw z najbliższymi. Boisko nie tylko sprawi, że Twoja pociecha z radością będzie spędzać czas na świeżym powietrzu, ale także zaszczepi w niej miłość do sportu, która może zaowocować w przyszłości. Zafunduj swoim dzieciom swoje wspomnienia z dzieciństwa i stwórz dla nich przydomowe boisko do gry w badmintona już dziś.