Wiadomo, kupując wózek spacerowy chcemy wybrać najlepszy model, jednak bywa, że ogranicza nas budżet. Jednak trzeba pamiętać, że na bezpieczeństwie nie można oszczędzać, choć wysokiej jakości modele nie muszą być wcale takie drogie, co postaramy się Wam udowodnić. Ale dodatkowo przeszukaliśmy dla Was fora internetowe, żeby dodatkowo sprawdzić, które wózki spacerowe dziecięce polecają mamy. Jeżeli jesteście ciekawe to koniecznie przeczytajcie nasz poradnik.

Top 5: Babyzen Yoyo+

W naszym rankingu i rankingu mam 5 miejsce zajmuje wózek Yoyo+, który można uznać za nowoczesny, a jednocześnie oryginalny. Co bardzo ważne ten model wózka spacerowego składa się do wielkości 52x44x18 cm, co stanowi zaledwie połowę wielkości standardowego wózka. Zatem naprawdę niewiele, jednocześnie musicie wiedzieć, że jego złożenie jest banalnie proste, a wręcz zajmuje ułamek sekundy. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na parametry techniczne, a mianowicie wysokiej jakości piankowe koła, które sprawdzają się najlepiej na prostej drodze. Dlatego tutaj przyznajemy mały minus właśnie za wielkość. Jednak do ich zalet można zaliczyć fakt, że są bardzo skrętne. Dodatkowo oparcie jest regulowane, zatem maluszek może się wygodnie zdrzemnąć. Taki wózek spacerowy polecamy do jazdy po równym ternie.

Top 4: Camarelo Elf

W naszym rankingu top 5 najlepszych wózków spacerowych dziecięcych 4 lokatę przyznajemy modelowi Camarelo Elf. Na samym początku warto zwrócić uwagę na jego ciekawą i bardzo nowoczesną estetykę – niewątpliwie przyciąga ona uwagę. Ale wózek wyróżnia się także jakością i wysokim komfortem użytkowania. Posiada obszerną budkę, którą można regulować, jednocześnie świetnie chroni przez śniegiem czy deszczem. Zastosowano w nim bardzo małe koła, jednak sprawdzają się one nawet w trudniejszym i bardziej wymagającym terenie. Także ta spacerówka po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca, jednocześnie wózek jest bardzo lekki. Zwróćcie jeszcze uwagę na specyfikację. Na uwagę zasługują skrętne koła czy regulowane siedzisko, a także regulowana rączka. Zatem to świetny wybór.

Top 3: Wózek Nico Shine

Na ostatnim miejscu podium znalazł się wózek Nico Shine. Tak naprawdę ten model można uznać za naprawdę świetny i do tego dopracowany w każdym nawet najmniejszym szczególe. Polski producenta określa go mianem „wózek na każdy teren” i trudno się z tym nie zgodzić. Mocna konstrukcja, doskonałe wyprofilowanie niewątpliwie zapewnią dziecku maksymalny komfort. Ponadto na uwagę zasługują duże, a przy tym bezdętkowe koła. Jednocześnie przednie koła obrotowe wyposażone zostały w blokadę do jazdy na wprost, a ponadto są wyposażone w systemy SAS i DMS. Nie można też nie wspomnieć o komfortowym, obrotowym i w pełni regulowanym siedzisku. Za bezpieczeństwo odpowiada bardzo czuły hamulec jednopunktowy, który blokuje dwa koła jednocześnie. Co ciekawe, choć ten wózek nie jest bardzo drogi, to posiada jeszcze możliwość montażu siedziska tył/przód. Jego składanie jest trudniejsze niż w przypadku innych modeli, ale to mu wybaczamy, wszak to spacerówka na medal.

Top 2: Cybex Balios S

Bardzo wysoko na podium znalazł się wózek spacerowy Cybex Balios S. Zapewnia on maksymalny komfort i wygodę dziecka, a jednocześnie bardzo łatwo się go prowadzi. Tutaj na pewno wyróżnia się miękkie zawieszenie z amortyzacją na wszystkie koła. Kolejną zaletą jest też w pełni regulowane siedzisko z możliwością montażu przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Wózek ma także bardzo niską wagę wynoszącą niewiele ponad 11 kilogramów. Jest też banalnie prosty w złożeniu. Czy można chcieć więcej?

The winner is… Bugaboo Bee 5

Zwycięzcą rankingu jest Bugaboo Bee 5. To wózek spacerowy, który zasługuje na złoto. Ergonomia, wygoda, wyprofilowanie i dopasowanie w każdym szczególe – tak w kilku słowach można go opisać. Sprawdzi się on w bardzo trudnym terenie, a przy tym jest bardzo zwrotny. Wyróżniają go też żelowe (bezdętkowe) koła, która są niezwykle skrętne, a przy tym łatwość składania wraz z siedziskiem, do tego szybki montaż tył/przód. To wózek na miarę XXI wieku.

Jeżeli szukacie najlepszych spacerówek, to koniecznie skorzystajcie z naszego zestawienia. Ciekawe modele wózków zapewnią Wam łatwość w prowadzeniu i manewrowaniu, a Waszym dzieciom komfort i to co najważniejsze – bezpieczeństwo.