Zabawki edukacyjne zalały obecnie rynek. Szczerze mówiąc mając dwoje dzieci i tak nie jestem w stanie ich wszystkich opanować i nie raz muszę się sporo nagłowić nad działaniem jakiegoś cuda. Faktycznie wiele z nich spełniało dawniej i nadal spełnia swoją rolę ucząc dzieci najróżniejszych czynności i rozszerzając ich wiedzę, jednocześnie skłaniając do zadawania pytań z kategorii „a po co?” „a dlaczego?” „a co to?” itp. Znalezienie ciekawej zabawki edukacyjnej w gąszczu jaki oferuje nam rynek jest niezmiernie trudne.

Zabawki edukacyjne dla maluchów

U dzieci do roku i przez pewien okres po jego przekroczeniu sprawdzają się zabawki emitujące światełka, dźwięki lub poruszające się. Jedynie takie potrafią na nieco dłużej zająć ich uwagę. Zyskują one możliwość nauczenia się chociażby odgłosów jakie wydają poszczególne zwierzęta lub pojazdy.

Zabawki edukacyjne dla dwulatków

W tym wieku dziecko może uczyć się pierwszych słów i piosenek, powinno również rozwijać swoje umiejętności związane z małą motoryką, w tym mogą pomóc odpowiednio dobrane zabawki edukacyjne.

Zabawki edukacyjne – przedszkolak

W przedszkolu większość dzieci szybko zaczyna płynnie mówić. Pojawia się znajomość kolorów, kształtów, alfabetu, cyferek itp. Wszystko to można łatwiej zapamiętać dzięki wykorzystaniu odpowiednich zabawek edukacyjnych. Przykładowo, mój synek świetnie poradził sobie z nauką alfabetu, nie tylko dzięki zajęciom w zerówce ale również już wcześniej dzięki zabawce, która z wyglądu przypominała tablet i pozwalała na wykonywanie różnych ćwiczeń i zadań związanych z nauką, na tak wczesnym etapie.