Zarówno w okresie ciąży, jak i później gdy stopniowo wracamy do formy i staramy się „odzyskać” własne ciało, niezwykle ważną kwestią będzie stosowanie odpowiedniej pielęgnacji skóry. To właśnie po niej bardzo silnie widać zmiany jakie zaszły. Ulega rozciąganiu, pojawiają się rozstępy, czasem cellulit.

Kosmetyki dla kobiet w ciąży

W tym wyjątkowym okresie najlepiej wybierać te kosmetyki, które już na opakowaniu posiadają informację o przeznaczeniu dla kobiet ciężarnych. Jednak co będzie nam potrzebne? Wiadomo, że odpowiedniej pielęgnacji i troski wymaga całe nasze ciało, jednak istnieje kilka lokalizacji, które w czasie ciąży są szczególnie narażone na niekorzystne oddziaływanie.

W czasie ciąży najsilniej na zmiany narażona jest okolica brzucha oraz piersi. Powiększają się bowiem na skutek wzrostu dziecka oraz hormonów odpowiadających za produkcje pokarmu. Warto więc raz a tydzień wykonać delikatny peeling, a na co dzień pielęgnować skórę kremem na rozstępy oraz nawilżającym dla kobiet w ciąży.

Kosmetyki dla młodych mam

Dobrym rozwiązaniem po urodzeniu dziecka jest stosowanie nadal tych samych kosmetyków, których używałyśmy w ciąży. Są one odpowiednio delikatne. Szczególną ostrożność zachować należy jeśli karmimy piersią. Wówczas istotne będzie smarowanie okolicy samych brodawek sutkowych kremami i maściami, które nie będą szkodliwe dla dziecka.