Termoopakowania to rodzaj niewielkich rozmiarów torby. Najczęściej posiadają możliwość zapięcia za pomocą rzepa lub napy na rączce wózka. Przydają się zarówno w chłodnych porach roku, gdy wychodzimy gdzieś z dzieckiem, nie dopuszczą do wychłodzenia znajdującego się wewnątrz napoju czy jedzenie. Latem z kolei uchronią przed zepsuciem w upalne dni zabezpieczając przed gorącem.

Jak wybrać termoopakowanie?

Pierwszym krokiem będzie wybór butelki, gdyż termoopakowania mają różne szerokości podobnie jak butelki pochodzące od różnych producentów. Warto więc nabyć takie aby nasza się zmieściła bez większego problemu.

Kolejną rzeczą jest określenie swoich potrzeb. Za praktyczne przy jednym dziecku można uznać termoopakowania na dwie butelki , wówczas możemy we wnętrzu przenosić butelkę z mlekiem oraz drugą z wodą do picia. Jeśli urodziły nam się bliźnięta możemy zdecydować się na zakup opakowania/ torby termicznej nawet na 4 butelki. Wówczas będziemy przygotowane na każdą ewentualność.

Ciekawe rozwiązania w termoopakowaniach

Z pewnością ważna jest możliwość zamocowania go do wózka. Starsze modele wypełnione są styropianem, znanym ze swoich właściwości termoizolacyjnych, w nowszych znajdziemy specjalną folię. Niektóre firmy proponują termoopakowania połączone z samochodowymi/ podróżnymi podgrzewaczami, wówczas można go bez problemu przypiąć do gniazda zapalniczki w aucie i zagrzać posiłek dla dziecka, a następnie utrzymywać go w określonej temperaturze.