Trudno znaleźć osobę, która nie lubiłaby otrzymywać prezentów. Niezależnie od tego, czy są one tymi bardziej oczekiwanymi, czy też zupełnie niespodziewanymi – dobrze dobrane prezenty są w stanie sprawić radość nieporównywalną do niczego innego.

Prawdopodobnie dlatego istnieje tak wiele sklepów poświęconych właśnie pomysłom na prezenty. Można wśród nich znaleźć przede wszystkim prezenty urodzinowe, pośród których prym wiodą te na osiemnaste urodziny. Oczywiście równie popularne są gadżety imprezowe, niejako wrzucone do jednego worka z podarunkami. Niekoniecznie jednak akurat takie prezenty są tymi, o których solenizant będzie długo pamiętał.

Przedmioty mają to do siebie, że są trwałe. Być może osoba obdarowana ucieszy się z kolejnej książki i może nawet właśnie tego pragnęła, jednak niekoniecznie jest to idealny prezent na specjalną okazję. Głównym problemem z prezentami „zamawianymi” jest to, że nie wykraczają one poza wyobrażenie obdarowanego. Można oczywiście zdecydować się na tą bezpieczną opcję i poprzestać na prostym pytaniu o to, czego sobie ktoś życzy, jednak taki prezent nigdy nie zostanie tym wyjątkowym.

Czasem warto wyjść przed szereg. Prezenty oferujące wspomnienia mogą być równie cenne, jeśli nawet nie bardziej docenione od materialnych podarunków. Przede wszystkim wizyta w wyjątkowym miejscu pozostanie w pamięć na zawsze. Niezależnie od tego, czy jest to przejażdżka Ferrari, czy też skok na bungee, a może pierwsza wizyty na strzelnicy – każdy z tych podarunków okaże się wyjątkową chwilą. Nie można przy tym ograniczać się do stereotypowego myślenia, że podarunki związane z akcją to idealny prezent dla niego, a weekend w spa czy zafundowanie metamorfozy to prezent dla niej. Dziewczyna również może marzyć o bardziej ekstremalnych doznaniach.

Stosunkowo niewiele osób decyduje się jeszcze na podobne prezenty. W świadomości utarło się jednak, że podarunek powinien być przedmiotem, tymczasem wystarczy zdjęcie z wydarzenia, jakie się ofiarowało, by ta darowana chwila powracała każdego dnia. I chociaż sama przejażdżka czy skok okażą się nietrwałe, wspomnienie zostanie znacznie dłużej niż raz przeczytana książka, którą odłoży się na zawsze na półkę.